Udogodnienia dla małych pacjentów

Udogodnienia dla małych pacjentów

Ważne dla nas jest dobro i komfort naszych najmłodszych Pacjentów, dlatego Centrum Stomatologii Szpitala św. Wojciecha w Poznaniu łączy profesjonalizm z wygodą i poczuciem bezpieczeństwa.

Z myślą o najmłodszych przygotowaliśmy szereg udogodnień, w tym m.in.:

 

Bezbolesne podawanie znieczulenia

Dysponujemy nowoczesnym urządzeniem do podawania znieczulenia (Calaject). W przypadku dzieci nastawionych negatywnie do leczenia stomatologicznego w sposób tradycyjny, proponujemy leczenie w sedacji (uspokojenie wziewne „gazem rozweselającym’).

Przed podaniem właściwego znieczulenia stosujemy dodatkowo żele znieczulające o owocowym smaku, które wstępnie znieczulają dziąsło. Sprawia to, że sam moment wprowadzenia końcówki znieczulającej jest bezbolesny dla dziecka.

Ważne jest, by przez 2 godziny po wizycie rodzic monitorował swoją pociechę, ponieważ dzieci często nieświadomie zagryzają znieczuloną wargę, nie odczuwając bólu. Najczęściej ma to miejsce w przypadku, gdy dziecko było znieczulane po raz pierwszy i uczucie odrętwiałej wargi jest dla niego nowym doświadczeniem.

Bezbolesne leczenie zębów mlecznych i stałych umożliwia dziecku zachowanie zdrowego uzębienia przez całe życie. Warto również pamiętać o opiece lekarza ortodonty, korygującego wady zgryzu.

Kolorowe plomby

Centrum Stomatologii oferuje kolorowe wypełnienia zębów. Maluch może samodzielnie podjąć decyzję i wybrać kolor uzupełnienia. Sprawia to, że pierwszy kontakt dziecka z dentystą staje się wspaniałą zabawą.

Wyjątkowe podejście

Dzieci lubią wizyty w Centrum Stomatologii ponieważ:

  • Znamy potrzeby naszych Małych Pacjentów i szanujemy je.
  • Spokojnie tłumaczymy, dyskutujemy, rozwiewamy wątpliwości.
  • Nie bagatelizujemy obaw dzieci.
  • Jesteśmy delikatni, uważni oraz dbamy o to, by atmosfera była miła i sympatyczna.

Nasi specjaliści Stomatologia

poznaj naszych specjalistów >

Cennik Stomatologia

przejdź do cennika >

Umów się na wizytę

616233111

Wielkopolskie Centrum Medyczne
Sp z o.o.

ul. Bolesława Krzywoustego 114
61-144 Poznań

Godziny pracy Szpitala:

pon.-pt. 8:00 – 20:00
sob. 8:00 – 14:00

Skontaktuj się z nami, by umówić wizytę lub dowiedzieć się więcej!

Zadzwoń do nas! 616233111

Napisz do nas    Wysyłając wiadomość zgadzasz się na to, żeby Szpital św. Wojciecha kontaktował się z tobą pod podanym numerem telefonu lub adresem e-mail i oświadczasz, że zapoznałeś/-aś się z Polityką prywatności.

    Jeżeli nie chcesz wysyłać wiadomości, tylko od razu zarejestrować wizytę online, kliknij tutaj:


    E-rejestracja