Implantologia

Czym zajmuje się Implantologia?

Implantologia jest nowoczesną, sprawdzoną i bezpieczną metodą przywracania pięknego uśmiechu. Zastosowanie implantów jest jedynym rozwiązaniem, które pozwala na osiągnięcie trwałego efektu estetycznego oraz poprawę żucia, który został uprzednio zaburzony poprzez braki zębowe.

Implant zęba jest doskonałym odtworzeniem naturalnej funkcji i estetyki zęba. Szeroko stosowane implanty zębów dają każdemu Pacjentowi piękny uśmiech, swobodne mówienie, komfort jedzenia i jako jedyne zapobiegają bezpowrotnemu zanikowi kości, który ma miejsce po usunięciu zębów. Dzięki implantom nie narażamy również sąsiednich zębów na ich utratę lub zniszczenia, jak to ma miejsce w przypadku stosowania protez, mostów, nieestetycznych metalowych klamer.

Oprócz poprawy komfortu życia (odzyskania poczucia swoich własnych zębów), najcenniejszą zaletą implantów zębów jest ich stałość. Prace protetyczne osadzone na implantach mogą być noszone do końca życia, a Pacjent na wykonany implant zęba ma dożywotnią gwarancję, co oznacza że, w przypadku konieczności ponownego wszczepiania implantu, w Szpitalu św. Wojciecha w Poznaniu Pacjent nie ponosi żadnych kosztów, jest to usługa bezpłatna.
W dzisiejszych czasach implanty zębów cieszą się coraz większą popularnością, jest to pojęcie znane już prawie każdej osobie i coraz więcej Pacjentów m.in. w Poznaniu wybiera pracę protetyczną na implantach zamiast mostu czy tradycyjnej mało komfortowej protezy. Dzięki zastosowaniu implantów zębów nie musimy szlifować często zdrowych sąsiednich zębów chcąc uzupełnić brak zęba przy wykonywaniu tradycyjnych mostów.

Czym jest implant?

Implant stomatologiczny to element, zastępujący naturalny korzeń zęba. Jest idealnym rozwiązaniem dla osób posiadających braki
w uzębieniu. Implant stomatologiczny pełni funkcję korzenia zęba, przez co jest doskonałą podstawą dla nowej odbudowy protetycznej.

Proces implementacji odbywa się poprzez wprowadzenie w kość szczęki lub żuchwy implantu – tytanowej śrubki, która poprzez zrośnięcie się z kością, tworzy doskonały fundament pod koronę zęba. Zabieg jest bezbolesny. Przeprowadzany jest bardzo często podczas miejscowego znieczulenia, co zapewnia Pacjentowi dodatkowe uczucie komfortu, bez wyłączenia świadomości.

Cz warto mieć wszczepione implanty?

Braki w uzębieniu to ogromy dyskomfort:

 • estetyczny, czynnościowy (zaburzenie funkcji żucia),
 • psychologiczny (nieustanne uczucie niepewności, brak pewności siebie),
 • społeczny (piękny, pełny uśmiech to atut zarówno w życiu prywatnym, jak i zawodowym).

 

Od kilkunastu lat idealnym rozwiązaniem wszystkich tych problemów są IMPLANTY dentystyczne, które:

 • reaktywują Pacjentowi naturalny i piękny uśmiech;
 • pozwalają odtworzyć brakujące zęby;
 • zapewniają Pacjentowi pełny komfort fizyczny i psychiczny;
 • gwarantują doskonały efekt estetyczny i naturalny wygląd uzębienia;
 • pozwalają uniknąć kłopotów związanych z tradycyjnymi uzupełnieniami protetycznymi (wyjmowanie protez, szlifowanie zębów).

 

IMPLANT A ZĄB

 • Implant jest tytanową śrubą, idealnie naśladującą korzeń zęba.
 • Wraz z koroną protetyczną przymocowaną za pomocą łącznika do implantu najlepiej ze wszystkich rozwiązań stomatologicznych odtwarza utracony ząb.
 • Procedura wszczepiania implantów nie wymaga hospitalizacji. Przeprowadzana jest na jednej wizycie w znieczuleniu miejscowym i często jest mniej inwazyjnym zabiegiem od usunięcia zęba.

98,9% ZABIEGÓW WSZCZEPIANIA IMPLANTÓW KOŃCZY SIĘ POWODZENIEM

Nasi specjaliści Stomatologia

poznaj naszych specjalistów >

Cennik Stomatologia

przejdź do cennika >

Umów się na wizytę

616233111

Wielkopolskie Centrum Medyczne
Sp z o.o.

ul. Bolesława Krzywoustego 114
61-144 Poznań

Godziny pracy Szpitala:

pon.-pt. 8:00 – 20:00
sob. 8:00 – 14:00

Skontaktuj się z nami, by umówić wizytę lub dowiedzieć się więcej!

Zadzwoń do nas! 616233111

Napisz do nas  Wysyłając wiadomość zgadzasz się na to, żeby Szpital św. Wojciecha kontaktował się z tobą pod podanym numerem telefonu lub adresem e-mail i oświadczasz, że zapoznałeś/-aś się z Polityką prywatności.

  Jeżeli nie chcesz wysyłać wiadomości, tylko od razu zarejestrować wizytę online, kliknij tutaj:


  E-rejestracja