Gabinet Protetyki Słuchu

Gabinet Protetyki Słuchu

Zapraszamy do gabinetu Protetyki Słuchu, Aparaty Słuchowe – Patryk Antosiak, w Szpitalu św. Wojciecha w Poznaniu, w którym Pacjenci mogą skorzystać z następujących usług:

  • badania słuchu, dorosłych oraz dzieci – audiometria tonalna, audiometria impedancyjna (tympanometria + pomiar odruchów strzemiączkowych), audiometria mowy, otoemisja akustyczna oraz wiele innych – dzięki szerokiemu wachlarzowi badań jesteśmy w stanie określić poziom niedosłuchu oraz zlokalizować jego źródło, czy jest przewodzeniowy, ślimakowy lub poza-ślimakowy;
  • dopasowanie oraz zakup aparatów słuchowych – oferujemy całą gamę aparatów słuchowych zausznych jak i niemal całkowicie niewidocznych modeli wewnątrzusznych. Urządzenia znajdujące się w naszej ofercie wyposażone są najnowsze rozwiązania w dziedzinie audioprotetyki, w tym:

– zdalne dopasowanie (konieczna jest tylko pierwsza wizyta, później protetyk słuchu odpowiada na zgłoszenia wprowadzone w aplikacji i wysyła korekty ustawień aparatów słuchowych – do samodzielnego zainstalowania);
– aparaty posiadające poszerzony zakres częstotliwości (do 9500 Hz) oraz przetworniki o dynamice pozwalającej na komfortowe słuchanie muzyki;
– aparaty ładowalne – do korzystania z aparatu wystarczy dedykowana ładowarka (działająca również jako powerbank), nie ma konieczności wymieniania baterii.

Dopasowanie aparatów słuchowych weryfikowane jest metodą REM (ang. Real Ear Measurement) – protetyk słuchu wykonuje pomiar natężenia dźwięku dla różnych częstotliwości oraz poziomów, umieszczając przy błonie bębenkowej sondę i monitoruje „na żywo” wzmocnienie aparatu słuchowego. Taka weryfikacja ustawień sprawia, że aparat słuchowy jest ustawiony najlepiej jak to możliwe – eliminujemy w ten sposób nieprawidłowości w dopasowaniu wynikające, np. z kształtu kanału słuchowego.

– szumy uszne – oferujemy dwie metody łagodzenia uciążliwych pisków oraz szumów w uszach, TRT (habituacja) oraz tVNS (przezskórna stymulacja nerwu błędnego)

 

Nasi specjaliści

godziny przyjęć

dypl. protetyk słuchu Patryk Antosiak

cennik

Badania rozszerzone

Otoemisja DPOAE

130 zł

Otoemisja TEOAE

130 zł

Audiometria wysokich częstotliwości

90 zł

Test drożności trąbki słuchowej (ETF)

70 zł

Próba zaniku odruchu strzemiączkowego

40 zł

Audiometria mowy

40 zł

Test Webera

30 zł

Test TEN

30 zł

Próba SISI

30 zł

SIN (mowa w hałasie)

40 zł

QuickSIN

40 zł

Test Sullivana (ocena ruchomości strzemiączka)

30 zł

Charakterystyka szumów usznych

55 zł
Badania podstawowe

Audiometria tonalna

25 zł

Audiometria impedancyjna (tympanometria +pomiar odruchów strzemiączkowych)

40 zł

rejestracja

rejestracja telefoniczna

616233111

Rejestracja e-mailowa

rejestracja@szpitalswwojciecha.pl

Wielkopolskie Centrum Medyczne
Sp z o.o.

ul. Bolesława Krzywoustego 114
61-144 Poznań

Godziny pracy Szpitala:

pon.-pt. 8:00 – 20:00
sob. 8:00 – 14:00

Skontaktuj się z nami, by umówić wizytę lub dowiedzieć się więcej!

Zadzwoń do nas! 616233111

Napisz do nas    Wysyłając wiadomość zgadzasz się na to, żeby Szpital św. Wojciecha kontaktował się z tobą pod podanym numerem telefonu lub adresem e-mail i oświadczasz, że zapoznałeś/-aś się z Polityką prywatności.

    Jeżeli nie chcesz wysyłać wiadomości, tylko od razu zarejestrować wizytę online, kliknij tutaj:


    E-rejestracja