Leczenie próchnicy

Czy wiesz, że

Próchnica zębów to najczęstszy problemem z jakim Pacjenci zgłaszają się do lekarza stomatologa. Przyczyną powstawania próchnicy może być: zaniedbanie higieny osobistej, działalność szkodliwych bakterii oraz niewłaściwa dieta. Spośród pierwszych objawów próchnicy można wymienić: ból, nadwrażliwość zębów oraz przebarwienia na szkliwie. Nie wolno ignorować objawów i odwlekać wizyty u stomatologa. Odpowiednio wcześnie podjęte leczenie, może okazać się niemal bezbolesne.

Stomatologia zachowawcza

Stomatologia zachowawcza zajmuje się leczeniem oraz zapobieganiem tej najpowszechniejszej chorobie zębów. Leczenie zachowawcze polegające na usunięciu próchnicy i przywróceniu wszystkich funkcji zębów przy możliwie najmniejszej utracie naturalnych tkanek, pozwala uniknąć przykrych powikłań. Po usunięciu chorych, próchniczych tkanek zęba pozostaje ubytek.  Wypełnienie tego ubytku jest konieczne,  aby oddzielić zdrowe tkanki zęba od środowiska zewnętrznego i zamknąć możliwe drogi dostępu bakteriom. To zaopatrzenie powinno być trwałe, estetyczne, oraz przywracać pierwotny kształt zęba. Brak leczenia może skutkować utratą zęba, a nawet wieloma poważnymi schorzeniami.

Co oferujemy?

W Centrum Stomatologii Szpitala św. Wojciecha w Poznaniu trzymamy się zasad stomatologii minimalnie inwazyjnej (Minimally Invasive Cosmetic Dentistry – MiCD). W praktyce oznacza to takie dobieranie metod leczenia, żeby nie niszczyć niepotrzebnie zdrowej części zęba: w zębie po leczeniu kanałowym wykonamy zatem inlay/onlay zamiast korony protetycznej, a w ukruszonym zębie przednim wysoko estetyczne małe wypełnienie zamiast dużej licówki, nie tracąc pełnej estetyki.
Jest to możliwe do osiągnięcia, ponieważ pracujemy najwyższej klasy materiałami, których właściwości fizyczne są bardzo zbliżone do prawdziwego zęba, dzięki czemu nasze wypełnienia nie wypadają.

Nasi specjaliści Stomatologia

poznaj naszych specjalistów >

Cennik Stomatologia

przejdź do cennika >

Umów się na wizytę

616233111

Wielkopolskie Centrum Medyczne
Sp z o.o.

ul. Bolesława Krzywoustego 114
61-144 Poznań

Godziny pracy Szpitala:

pon.-pt. 8:00 – 20:00
sob. 8:00 – 14:00

Skontaktuj się z nami, by umówić wizytę lub dowiedzieć się więcej!

Zadzwoń do nas! 616233111

Napisz do nas    Wysyłając wiadomość zgadzasz się na to, żeby Szpital św. Wojciecha kontaktował się z tobą pod podanym numerem telefonu lub adresem e-mail i oświadczasz, że zapoznałeś/-aś się z Polityką prywatności.

    Jeżeli nie chcesz wysyłać wiadomości, tylko od razu zarejestrować wizytę online, kliknij tutaj:


    E-rejestracja