Działalność

Od początku naszej działalności staramy się wychodzić naprzeciw oczekiwaniom Mieszkańców Miasta Poznania. Organizujemy m.in. działania edukacyjne dla pacjentów, lekarzy oraz szkół, w tym także Drzwi Otwarte dające Pacjentom możliwość skorzystania z darmowych porad specjalistycznych oraz diagnostycznych.

Spotkanie z lekarzami medycyny rodzinnej

We wtorek, 8.10.2019r.  gościliśmy lekarzy rodzinnych, którzy na spotkaniu z prof. UZ dr hab. n. med. Pawłem Golusińskim dyskutowali na temat nowoczesnych metod usuwania migdałków, w tym BIZact oraz koblacji.

Spotkanie z Przedszkolakami

11 października odwiedziliśmy przedszkole Zwierzoland!

Dzieci w wieku 3-4 lat z dużym zaciekawieniem słuchały o codziennej pracy Szpitala i lekarzy, a później same wcieliły się w ich role!

Spotkanie dla Lekarzy Medycyny Rodzinnej

W dniu 27.06.2019 w Szpitalu odbyło się spotkanie dla Lekarzy Medycyny Rodzinnej z prof. dr hab. n. med. Wojciechem Golusińskim. Podczas wystąpienia Pan Profesor dzielił się swoimi doświadczeniami na temat programu profilaktyki nowotworów głowy i szyi.

Wizyta Uczniów SP54 w Poznaniu

Jaki najczęściej zabieg laryngologiczny wykonuje się u dzieci? Czym zajmuje się optometrysta? Co to jest staza? Czym chirurg przecina skórę? Który ząb nazywamy zębem mądrości?

To tylko kilka pytań z medycznego quizu, z którymi zmierzyli się uczniowie 3 klasy SP54 w Poznaniu! Poradzili sobie wyjątkowo dobrze!

Bardzo lubimy takie wizyty! Ciekawość dzieci i ich pytania potrafią zaskoczyć!

Dzień Matki 2019

W dniu 25.05.2019 w Szpitalu odbyło się spotkanie dla Kobiet z okazji Dnia Matki!

Jakie tematy zostały poruszane przez naszych specjalistów?

 • dr Marta Nawrocka TARCZYCA- CZY TO KOBIECY SŁABY PUNKT?
 • dr Anna Paczkowska ZABURZENIA STATYKI NARZĄDÓW PŁCIOWYCH ORAZ NIETRZYMANIA MOCZU
 • dr hab. Sławomir Marszałek ZABURZENIA CZYNNOŚCI MIĘŚNI DNA MIEDNICY OKIEM FIZJOTERAPEUTY I OSTEOPATY
 • prof. Paweł Chęciński OBRZĘKI I ŻYLAKI KOŃCZYN DOLNYCH
 • dr Łukasz Gmerek HEMOROIDY I INNE PROBLEMY PROKTOLOGICZNE U KOBIET W CIĄŻY I OKRESIE POŁOGU

Dziękujemy wszystkim Prelegentom oraz uczestniczkom spotkania za to kobiece sobotnie przedpołudnie!

Wizyta Drugoklasistów z Dwujęzycznej Polsko-Angielskiej Szkoły Podstawowej przy ul. Piwnej

Bardzo lubimy takie wizyty!

Drugoklasiści ze Szkoły Podstawowej przy ul. Piwnej w Poznaniu odwiedzili dzisiaj szpital i poszerzyli swoją medyczną wiedzę!

 • Dyrektor Daniel Szlachciak opowiedział o funkcjonowaniu szpitala,
 • Chirurg ogólny i naczyniowy- prof. Paweł Chęciński przedstawił pracę lekarza oraz wykonał USG brzucha i naczyń krwionośnych na dzielnym ochotniku,
 • Kardiolog- dr Agnieszka Graczyk- Szuster pokazała dzieciom, jak na ekranie USG wygląda praca serca,
 • Pielęgniarka Oddziałowa- mgr Agnieszka Kapała w bardzo ciekawy sposób przekazała wiedzę na temat opieki na Pacjentem,
 • Optometrystka- mgr Anna Chomicka opowiedziała o pracy z Pacjentem okulistycznym,
 • Higienistka stomatologiczna- mgr Aleksandra Twierkowska pokazała gabinet stomatologiczny oraz przypomniała dzieciom podstawy higieny jamy ustnej.

Na końcu dzieci rozwiązały quiz ze zdobytej wiedzy, otrzymały nagrody i dyplomy!

Wizyta uczniów ze Szkoły Podstawowej nr 54 w Poznaniu

Uczniowie klasy 3B opanowali dzisiaj szpital! Po wizycie w gabinecie zabiegowym i rozmowie z pielęgniarką oraz dr Łukaszem Gmerkiem w gabinecie chirurgicznym dzieci udały się do gabinetu laryngologicznego, gdzie dr hab. Paweł Golusiński pokazał na czym polega specjalistyczne badanie pacjentów. Na koniec dzieci zobaczyły pracownię RTG i Tomografii oraz Centrum Stomatologii, gdzie dr Ewelina Golusińska- Kardach opowiedziała o pracy stomatologa i dała możliwość każdemu dziecku zamienić się w dentystę- wszystkie dzieci bardzo chętnie skorzystały z takiej szansy! 

Kto wie? Może są w tej grupie przyszli lekarze?
WARSZTATY DLA PACJENTÓW DOT. LECZENIA SCHORZEŃ TARCZYCY

W sobotę 17.03 w ramach akcji „Tarczyca – otocz ją opieką” odbyły się w naszym szpitalu bezpłatne warsztaty dla Pacjentów. Poruszone zostały tematy związane z wczesnym wykrywaniem chorób tarczycy, nowoczesną diagnostyką, a także leczeniem operacyjnym. Wykłady poprowadzili specjaliści otolaryngologii, chirurdzy głowy i szyi: dr hab. n. med. Paweł Golusiński oraz dr n. med. Ewa Majchrzak, a także specjalista radiologii dr n. med. Małgorzata Szpakowska. Na pytania Pacjentów odpowiadali również nasi specjaliści endokrynologii: dr n. med. Katarzyna Derc oraz dr n. med. Marta Nawrocka.

SPOTKANIE LEKARZY MEDYCYNY RODZINNEJ

W dniu 19.09.2017 odbyło się spotkanie dla lekarzy medycyny rodzinnej, które poprowadził lek. Piotr Winkler, specjalista neurochirurgii. Tematyka spotkania dotyczyła małoinwazyjnego leczenia zmian zwyrodnieniowych kanału kręgowego w odcinku lędźwiowym kręgosłupa. Spotkanie zorganizowane zostało we współpracy z Porozumieniem Pracodawców Ochrony Zdrowia oraz objęte było Honorowym Patronatem Prezydenta Miasta Poznania.

Wizyta studentów pielęgniarstwa z Enschede

W dniu 24.04 grupa 32 studentów pielęgniarstwa z holenderskiego Enschede, którzy co roku organizują wyjazdy do innego kraju, odwiedzili nasz szpital, aby zobaczyć jak w wygląda praca w ich zawodzie w polskim szpitalu. Studenci dopytywali nasz personel o ich codzienne obowiązki, obejrzeli szpital oraz podzielili się swoimi wrażeniami, które okazały się bardzo pozytywne.

SPOTKANIE LEKARZY MEDYCYNY RODZINNEJ PT. "RAK JELITA GRUBEGO I KANAŁU ODBYTU"

Dr n. med. Łukasz Gmerek w dniu 29.03.2017 poprowadził wykład dla lekarzy medycyny rodzinnej dot. schorzeń jelita grubego oraz kanału odbytu, ze szczególnym uwzględnieniem wczesnych objawów, diagnostyki oraz leczenia. Spotkanie zorganizowane zostało we współpracy z Porozumieniem Pracodawców Ochrony Zdrowia.

Odwiedziny dzieci z International School of Poznan

21.03.2017 r. gościliśmy dzieci z International School of Poznan, na które w każdej części szpitala czekały medyczne zagadki:

 • w okulistyce dzieci w „zaćmowych” okularach widziały świat oczami chorych,
 • w stomatologii pokazywały, w jaki sposób szczotkują zęby,
 • na oddziale wybierały niezbędne rzeczy do udzielenia pierwszej pomocy,
 • w gabinecie chirurgicznym uczyły się szycia chirurgicznego,
 • w pracowni RTG dowiadywały się w jaki sposób odczytywać zdjęcia rentgenowskie.

Dzieci opuściły szpital z uśmiechem na twarzy, co jest dla nas największą nagrodą!

Spotkanie dla specjalistów endokrynologii

Dnia 20.03.2017r. odbyło się w naszym szpitalu spotkanie dla endokrynologów pt. „Zabiegi usunięcia tarczycy- przygotowanie Pacjentów oraz przebieg zabiegu z neuromonitoringiem nerwu wstecznego”. Główny wykład poprowadził prof. dr hab. Jerzy Sowiński, a lekarze Szpitala św. Wojciecha- dr n. med. Jerzy Skrobisz oraz lek. Leszek Lipiński opowiedzieli o codziennej praktyce.

JAK PRAWIDŁOWO DBAĆ O ZĄBKI - warsztaty dla przedszkolaków

Przedstawicielki Centrum Stomatologii odwiedziły dzieci z Przedszkola Ekologiczno- Przyrodniczego SMYKOLUDKI, gdzie pokazały zasady prawidłowej higieny jamy ustnej (w tym techniki szczotkowania). Przekazana została także wiedza na temat kształtowania zdrowych nawyków żywieniowych. Swoje umiejętności Smykoludki mogły zademonstrować na modelu szczęki i żuchwy z użyciem różnych akcesoriów do higieny jamy ustnej. Podziękowaniem dla nas były pięknie uśmiechnięte buzie Maluchów.

Patronat Honorowy Prezydenta Miasta Poznania

Projekt „Szpital św. Wojciecha dla mieszkańców Poznania” objęty Honorowym Patronatem Prezydenta Poznania! W ramach projektu realizować będziemy spotkania dla lekarzy medycyny rodzinnej, obejmiemy dzieci z Domu Dziecka nr 3 w Poznaniu programem profilaktyki oraz leczenia próchnicy oraz organizować będziemy spotkania dla Seniorów Miasta Poznania.

Spotkanie Lekarzy Medycyny Rodzinnej

W dniu 25.10.2016 odbyło się spotkanie Lekarzy Medycyny Rodzinnej organizowane przez Radę Naukową Szpitala we współpracy z Porozumieniem Pracodawców Ochrony Zdrowia. Wykład na temat profilaktyki nowotworów głowy i szyi w Polsce, który cieszył się bardzo dużym zainteresowaniem, wygłosił prof. dr hab. n. med. Wojciech Golusiński.

Trening dla piersi

W piątek 9.09 w naszym Szpitalu odbyło się nietypowe spotkanie dla Pań „Trening dla Piersi”. Dzięki wiedzy przekazanej przez dr n.med. Annę Paczkowską oraz dr n. med. Martę Nawrocką Panie dowiedziały się m.in. o szeroko pojętej profilaktyce przeciwnowotworowej. Całe spotkanie przebiegło w miłej i przyjaznej atmosferze- mamy nadzieję, że już wkrótce spotkamy się ponownie!

Odwiedziny Zespołu Szkół Ogólnokształcących nr 2 im. Charles de Gaulle'a w Poznaniu.

21 i 22 czerwca w Szpitalu św. Wojciecha gościliśmy wspaniałych młodych ludzi – uczniów i nauczycieli Zespołu Szkół Ogólnokształcących nr 2 im. Charles de Gaulle’a w Poznaniu. Uczniowie klasy V w trakcie prelekcji mieli okazję zapoznać się z zasadami zdrowego stylu życia, codziennej higieny jamy ustnej, a także przekonać się na własnej skórze, w trakcie eksperymentu, jak ważna jest prawidłowa technika mycia zębów. Młodzież z III klasy gimnazjum miała możliwość zaobserwowania pracy personelu medycznego naszego Szpitala w wybranych obszarach, tj.: Poradni, Centrum Stomatologii, Pracowni Tomografii Komputerowej i RTG, Centralnej Sterylizatorni oraz dzięki zaawansowanej technologii, będąc w Sali Konferencyjnej, mogli przyjrzeć się, co dzieje się w trakcie przygotowań na Bloku Operacyjnym.

Przedszkolaki z Lubonia w naszym szpitalu

Niezmiernie miło było nam gościć Przedszkolaki z Przedszkola Calineczka w Luboniu! Dzieci miały możliwość porozmawiania z pielęgniarkami, lekarzem chirurgiem oraz lekarzem stomatologiem. Duże wrażenie wywarła Pracownia Rentgenowska oraz Pracownia Tomografii Komputerowej.

Dzień Otwarty

Dnia 16.04 w Szpitalu św. Wojciecha odbył się Dzień Otwarty. Z tej okazji pacjenci mogli skorzystać z bezpłatnych porad specjalistów, zapoznać się z ofertą szpitala oraz wziąć czynny udział w szkoleniu z udzielania pierwszej pomocy. Dla dzieci czekały gry i zabawy pod okiem animatora. Cieszymy się z tak dużego zainteresowania!

Spotkanie "Świadoma- Zdrowa Kobieta"

D dniu 17.03 odbyło się spotkanie pt. „ Świadoma-Zdrowa kobieta”. Program obejmował tematykę z zakresu: chorób tarczycy, nowej piramidy żywieniowej, alergii i nietolerancji pokarmowych (wykład prowadziła Dr n. med. Marta Nawrocka – specjalista chorób wewnętrznych) oraz przygotowania się do podróży do krajów tropikalnych (wykład prowadziła Dr n. med. Karolina Mrówka – specjalista medycyny morskiej i tropikalnej). Po części wykładowej odbyła się także część konsultacyjna obejmująca podstawowe badania m.in. pomiar ciśnienia, glukozy oraz cholesterolu połączona z interpretacją uzyskanych wyników badań.

Wielkopolskie Centrum Medyczne
Sp z o.o.

ul. Bolesława Krzywoustego 114
61-144 Poznań

Godziny pracy Szpitala:

pon.-pt. 8:00 – 20:00
sob. 8:00 – 14:00

Skontaktuj się z nami, by umówić wizytę lub dowiedzieć się więcej!

Zadzwoń do nas! 616233111

Napisz do nas  Wysyłając wiadomość zgadzasz się na to, żeby Szpital św. Wojciecha kontaktował się z tobą pod podanym numerem telefonu lub adresem e-mail i oświadczasz, że zapoznałeś/-aś się z Polityką prywatności.

  Jeżeli nie chcesz wysyłać wiadomości, tylko od razu zarejestrować wizytę online, kliknij tutaj:


  E-rejestracja