Gabinet Logopedyczny

Gabinet Logopedyczny

Głównym zadaniem logopedy jest diagnozowanie i rehabilitacja wszelkiego rodzaju zaburzeń mowy, wad wymowy, zapobieganie postępowi lub nawrotom dysfunkcji orofacjanych (dysfunkcji w obrębie gardła, jamy ustnej i twarzy), co wiąże się z poprawą jakości życia pacjentów.

Logopedia jest formą rehabilitacji zaburzeń mowy, a także nauką mowy prawidłowej zarówno u dzieci jak i dorosłych. Logopedia stosuje wiele metod terapeutycznych, które mają na celu pomóc pacjentowi. Do metod tych należą m.in. ćwiczenia artykulacyjne, ćwiczenia oddechowe, ćwiczenia wspomagające prawidłową emisję głosu, nauka alternatywnych metod komunikacji, masaż logopedyczny. Dodatkowo ważną częścią terapii jest konsultacja z rodzicami/opiekunami dzieci będących w terapii.

Terapia logopedyczna przynosi efekty tylko wtedy, gdy jest wykonywana systematycznie.

W gabinecie logopedycznym w Szpitalu Św. Wojciecha z pomocy specjalistycznej skorzystać mogą zarówno dzieci jak i dorośli. Każdy pacjent jest najpierw diagnozowany, a następnie logopeda tworzy indywidualny program terapii w zależności od rodzaju zaburzeń, wieku pacjenta, możliwości pacjenta i celu terapii. W trakcie terapii pacjenci otrzymują program ćwiczeń, który powinien być realizowany zgodnie z zaleceniami terapeuty.

Nasi specjaliści

mgr Dominika Kozłowska- Wojnar

Neurologopeda-Onkologopeda, specjalista rehabilitacji osób po leczeniu nowotworów głowy i szyi

Dowiedz się więcej >

godziny przyjęć

mgr Dominika Kozłowska- Wojnar

sobota 9:00-11:00

cennik

Gabinet logopedyczny

Konsultacja logopedyczna

150 zł

rejestracja

rejestracja telefoniczna

616233111

Rejestracja e-mailowa

rejestracja@szpitalswwojciecha.pl

Wielkopolskie Centrum Medyczne
Sp z o.o.

ul. Bolesława Krzywoustego 114
61-144 Poznań

Godziny pracy Szpitala:

pon.-pt. 8:00 – 20:00
sob. 8:00 – 14:00

Skontaktuj się z nami, by umówić wizytę lub dowiedzieć się więcej!

Zadzwoń do nas! 616233111

Napisz do nas    Wysyłając wiadomość zgadzasz się na to, żeby Szpital św. Wojciecha kontaktował się z tobą pod podanym numerem telefonu lub adresem e-mail i oświadczasz, że zapoznałeś/-aś się z Polityką prywatności.

    Jeżeli nie chcesz wysyłać wiadomości, tylko od razu zarejestrować wizytę online, kliknij tutaj:


    E-rejestracja