Aparat typu CLEAR ALIGNER

Czym jest aparat typu Clear Aligner?

Korekta wad zgryzu za pomocą klasycznych aparatów ortodontycznych jest metodą sprawdzoną i skuteczną, jednak niepozbawioną wad. Oprócz oczywistego i istotnego dla wielu osób dyskomfortu estetycznego problemem może być także utrzymanie właściwej higieny jamy ustnej i brak możliwości okresowego zdjęcia aparatu bez przerywania leczenia. Alternatywnym rozwiązaniem może być w niektórych przypadkach niemiecki system nakładkowy Clear Aligner.

 • Clear Aligner jest innowacyjną i nowoczesną metodą korygowania wad zgryzu przy pomocy przezroczystych nakładek. Jest szczególnie polecana w leczeniu pacjentów dorosłych.
 • Leczenie jest bezbolesne, nieinwazyjne i dobrze tolerowane przez pacjentów. Leczeniem mogą być objęci pacjenci, którzy ze względów estetycznych nie zdecydowali się na aparaty stałe.  Nakładkami Clear Aligner można leczyć wiele wad zgryzu np. silne stłoczenie zębów, głęboki zgryz, diastemę, zgryz krzyżowy i inne,  jednak generalnie metoda ta przeznaczona jest do leczenia prostych wad zgryzu i nie zawsze jest możliwe zastosowanie jej u każdego pacjenta. Ostateczną decyzję
  o możliwości zastosowania nakładek Clear Aligner podejmuje lekarz ortodonta. Efektywność leczenia jest uzależniona przede wszystkim od regularności użytkowania nakładek.

 

Zalety aparatu Clear Aligner

 • Przezroczyste: Podczas noszenia nakładek CLEAR ALIGNER możesz się śmiać i rozmawiać bez żadnych przeszkód. Wykonane są z biokompatybilnego materiału, który nie wywołuje uczuleń podczas noszenia. Nakładki są całkowicie przezroczyste, a przez to niewidoczne.
 • Komfortowe: Nakładki Clear Aligner zapewniają bardzo dobry komfort. Powierzchnia jest gładka, bez drutów i klamer!
 • Higieniczne: Czyszczenie nakładek odbywa się za pomocą szczoteczki i pasty do zębów.
 • Wyjmowalne: W każdym momencie możesz wyjąć nakładki i z powrotem je włożyć – łatwo i szybko – np. do jedzenia czy czyszczenia.
 • Skuteczne: Leczenie z zastosowaniem nakładek Clear Aligner prowadzi do skorygowania nieskomplikowanych wad zgryzu w krótkim czasie.
 • Ekonomiczne: Terapia wad zgryzu nakładkami Clear Aligner może w wielu przypadkach być znacznie tańsza od innych form leczenia np. protetycznego.

Nasi specjaliści Stomatologia

poznaj naszych specjalistów >

Cennik Stomatologia

przejdź do cennika >

Umów się na wizytę

616233111

Wielkopolskie Centrum Medyczne
Sp z o.o.

ul. Bolesława Krzywoustego 114
61-144 Poznań

Godziny pracy Szpitala:

pon.-pt. 8:00 – 20:00
sob. 8:00 – 14:00

Skontaktuj się z nami, by umówić wizytę lub dowiedzieć się więcej!

Zadzwoń do nas! 616233111

Napisz do nas  Wysyłając wiadomość zgadzasz się na to, żeby Szpital św. Wojciecha kontaktował się z tobą pod podanym numerem telefonu lub adresem e-mail i oświadczasz, że zapoznałeś/-aś się z Polityką prywatności.

  Jeżeli nie chcesz wysyłać wiadomości, tylko od razu zarejestrować wizytę online, kliknij tutaj:


  E-rejestracja