Gabinet Dermatologiczny

Gabinet dermatologiczny

Dermatologia jest dziedziną medycyny, która skoncentrowana jest przede wszystkim na skórze, włosach i paznokciach. W obszarze zainteresowań dermatologii znajdują się także choroby ogólnoustrojowe, które mogą objawiać się na skórze.
Do dermatologa warto umówić się przede wszystkim wtedy, gdy na skórze widoczne są niepokojące zmiany lub odczuwa się dolegliwości w jej obrębie. Może to być ból, świąd, łuszczenie się skóry, nadmierna suchość, obrzęk, zaczerwienienie, przebarwienia, grudki czy krosty. Specjaliści Szpitala św. Wojciecha w Poznaniu oferują pomoc w następujących przypadkach: trądzik, łuszczyca, wyprysk (egzema), atopowe zapalenie skóry i inne choroby alergiczne: toczeń, twardzina, wypadanie włosów, choroby paznokci oraz innymi rzadkimi schorzeniami skóry. Do dermatologa warto też zwrócić się celem okresowej oceny znamion (pieprzyków). Domeną tej dziedziny są również choroby przenoszone drogą płciową (weneryczne). W zależności od danego schorzenia, specjalista wykona odpowiednie badania, na przykład: biopsję skóry czy dermoskopię oraz wskaże właściwe postępowanie. Najczęściej obejmuje ono leczenie zewnętrzne lub ogólne, zazwyczaj wspomagane odpowiednimi dermokosmetykami. Niekiedy jednak konieczne jest przeprowadzenie drobnych zabiegów np. łyżeczkowania czy elektrokoagulacji.

Nasi specjaliści

prof. dr hab. n. med. Aleksandra Dańczak-Pazdrowska

specjalista dermatologii i wenerologii

Dowiedz się więcej >

godziny przyjęć

prof. dr hab. n. med. Aleksandra Dańczak-Pazdrowska
dr n. med. Joanna Szulczyńska-Gabor

czwartek 9:30-12:30

cennik

Gabinet Dermatologiczny

Konsultacja specjalistyczna prof. dr hab. n. med. Aleksandra Dańczak- Pazdrowska

398 zł

Konsultacja specjalistyczna (pozostali specjaliści)

292 zł

rejestracja

rejestracja telefoniczna

616233111

Rejestracja e-mailowa

rejestracja@szpitalswwojciecha.pl

Wielkopolskie Centrum Medyczne
Sp z o.o.

ul. Bolesława Krzywoustego 114
61-144 Poznań

Godziny pracy Szpitala:

pon.-pt. 8:00 – 20:00
sob. 8:00 – 14:00

Skontaktuj się z nami, by umówić wizytę lub dowiedzieć się więcej!

Zadzwoń do nas! 616233111

Napisz do nas    Wysyłając wiadomość zgadzasz się na to, żeby Szpital św. Wojciecha kontaktował się z tobą pod podanym numerem telefonu lub adresem e-mail i oświadczasz, że zapoznałeś/-aś się z Polityką prywatności.

    Jeżeli nie chcesz wysyłać wiadomości, tylko od razu zarejestrować wizytę online, kliknij tutaj:


    E-rejestracja