Leczenie ortodontyczne

Przygotowanie do leczenia

W Centrum Stomatologii św. Wojciecha w Poznaniu leczeniem ortodontycznym obejmujemy osoby w każdym wieku.

Współcześnie nie ma żadnych przeciwwskazań przed zakładaniem aparatów ortodontycznych, nawet osobom w starszym wieku. Wiele wad zgryzu u osób dorosłych (oraz starszych) może być skorygowanych, tak jak ma to miejsce u pacjentów najmłodszych.

Współcześnie dostępne aparaty ortodontyczne są nie tylko mniejsze i bardziej eleganckie, ale także mogą być zupełnie niewidoczne dla osób drugich. Osoby aktywne zawodowo, nie muszą się obawiać tego, że noszenie aparatu ortodontycznego będzie miało ograniczający wpływ na ich aktywność i działalność. Obecnie noszenie aparatu ortodontycznego nie wpływa na ograniczenie żadnej aktywności życiowej wynika głównie z materiałów, z jakich zbudowane są obecnie aparaty oraz z ich technologicznego zaawansowania.

W dobie postępu techniki i metod leczenia, aż w 90% przypadków wady gryzu i zębów można wyprostować. Dzięki temu Pacjent zyskuje nie tylko piękny ale, co istotniejsze, zdrowy uśmiech.

Nasz ortodonta doradzi Ci, jaki aparat ortodontyczny będzie najlepiej spełniał Twoje oczekiwania.

Etapy leczenia ortodontycznego

 1. DIAGNOZA- na pierwszej wizycie badamy zgryz pacjenta, wykonujemy wyciski w celu przygotowania gipsowych modeli zębów, wykonujemy i analizujemy komputerowo zdjęcia RTG pantomograficzne i cefalometryczne.
 2. PLAN LECZENIA po analizie wszystkich danych na temat wady zgryzu konkretnego pacjenta ustalamy optymalny plan leczenia.
 3. ZAŁOŻENIE APARATU STAŁEGO
 4. WIZYTY KONTROLNE optymalnie co 4-6 tygodni, czas trwania leczenia zależy od wielu czynników i wynosi ok 1,5-2,5 roku.
 5. ZDJĘCIE APARATU STAŁEGO
 6. RETENCJA – wykonanie aparatów retencyjnych utrwalających efekt leczenia.

Nasi specjaliści Stomatologia

poznaj naszych specjalistów >

Cennik Stomatologia

przejdź do cennika >

Umów się na wizytę

616233111

Wielkopolskie Centrum Medyczne
Sp z o.o.

ul. Bolesława Krzywoustego 114
61-144 Poznań

Godziny pracy Szpitala:

pon.-pt. 8:00 – 20:00
sob. 8:00 – 14:00

Skontaktuj się z nami, by umówić wizytę lub dowiedzieć się więcej!

Zadzwoń do nas! 616233111

Napisz do nas  Wysyłając wiadomość zgadzasz się na to, żeby Szpital św. Wojciecha kontaktował się z tobą pod podanym numerem telefonu lub adresem e-mail i oświadczasz, że zapoznałeś/-aś się z Polityką prywatności.

  Jeżeli nie chcesz wysyłać wiadomości, tylko od razu zarejestrować wizytę online, kliknij tutaj:


  E-rejestracja