Przygotowanie do odbudowy protetycznej

Przygotowanie do odbudowy protetycznej

Wykonując uzupełniania protetyczne chcemy aby były one trwałe i spełniały swoje funkcje przez długie lata. Dlatego wszelkie prace protetyczne osadzamy na zębach, które są stabilnie usadowione w zębodole. W przeciwnym wypadku, tj. gdyby praca protetyczna została osadzona na ruszających się zębach lub nawet w ich pobliżu, istnieje duże prawdopodobieństwo, że zostanie ona uszkodzona. Dlatego przed rozpoczęciem odbudowy protetycznej brakującego uzębienia, koniecznie należy uporać się z chorobami przyzębia. Choroby te odpowiadają bowiem za ruchy zębów i zwiększają ryzyko ich utraty.
Zaawansowana choroba przyzębia uniemożliwia przeprowadzenie odbudowy protetycznej, a także procesu implantacji. Na czas leczenia, rozchwiane zęby łączymy specjalnymi szynami, dzięki czemu przestają się one chwiać, wychylać i przesuwać względem siebie. Twoje zęby staną się przez to stabilniejsze i mniej podatne na urazy mechaniczne.
W tym samym czasie nasi lekarze przeprowadzą leczenie, którego celem jest regeneracja uszkodzonych tkanek. Po jego pozytywnym zakończeniu będziemy mogli przystąpić do wykonania odbudowy protetycznej. Skuteczne uporanie się z problemami periodontologicznymi daje gwarancję, że wykonane przez nas prace protetyczne będą służyć Państwu przez wiele lat.

Nasi specjaliści Stomatologia

poznaj naszych specjalistów >

Cennik Stomatologia

przejdź do cennika >

Umów się na wizytę

616233111

Wielkopolskie Centrum Medyczne
Sp z o.o.

ul. Bolesława Krzywoustego 114
61-144 Poznań

Godziny pracy Szpitala:

pon.-pt. 8:00 – 20:00
sob. 8:00 – 14:00

Skontaktuj się z nami, by umówić wizytę lub dowiedzieć się więcej!

Zadzwoń do nas! 616233111

Napisz do nas    Wysyłając wiadomość zgadzasz się na to, żeby Szpital św. Wojciecha kontaktował się z tobą pod podanym numerem telefonu lub adresem e-mail i oświadczasz, że zapoznałeś/-aś się z Polityką prywatności.

    Jeżeli nie chcesz wysyłać wiadomości, tylko od razu zarejestrować wizytę online, kliknij tutaj:


    E-rejestracja