Uzupełnienia protetyczne na implantach

Braki zębowe

Nawet te pojedyncze braki powinny być uzupełniane. Braki zębowe powinno się uzupełniać nie tylko ze względów estetycznych, ale przede wszystkim zdrowotnych.

Brak zębów i postępująca z czasem utrata kości sprawiają, że twarz zaczyna przybierać charakterystyczny wygląd: zapadnięta szczęka
i żuchwa, cienkie usta, wydłużony nos, a także liczne zmarszczki pojawiające się przy nosie i ustach.

W wielu przypadkach brak pojedynczego zęba może być przyczyną poważnych wad zgryzu i ubytków kostnych. Skutkiem jest także zanik kości w okolicach dołka zębowego, czyli w miejscu, w którym korzeń zęba łączył się wcześniej z kością szczęki. Dlatego zalecane jest, aby każdy ubytek, bez względu na jego położenie, natychmiast odbudowywać.

Brak pojedynczego zęba

Wskazaniem do uzupełnienia pojedynczych braków jest zastosowanie implantu. Dzięki temu nie naruszymy przylegających zębów, a wręcz przeciwnie, poprawimy ich umocowanie w kości.

W przypadku pojedynczego braku, implanty można umieszczać natychmiast po ekstrakcji zęba. Dzięki temu ilość zabiegów chirurgicznych jest skrócona do jednego, a czas gojenia o wile krótszy niż w przypadku implantacji zwykłej.

Brak wielu zębów

Jeśli Pacjent nie ma kilku zębów możliwa jest zarówno odbudowa pojedynczymi implantami i koronami, jak i wykonanie mostów na implantach – to znaczy, że na przykład brak 3 zębów można uzupełnić porcelanowym mostem zamocowanym na 2 implantach.

Bezzębie

W przypadku całkowitego braku uzębienia, najlepszym rozwiązaniem będą implanty. Jest to o wiele korzystniejsze rozwiązanie niż w przypadku tradycyjnych protez. Protezy negatywnie wpływają na dziąsła, powodując z czasem ich zanik, co z kolei prowadzi do zmniejszenia ich stabilności. W przypadku bezzębia mamy dwie możliwości rozwiązania odtworzenia zębów za pomocą implantów:

  • TRADYCYJNA PROTEZA UMOCOWANA NA IMPLANTACH

W przypadku szczęki (górna szczęka) wykonuje się 4 implanty, natomiast w przypadku żuchwy (dolna szczęka) 2 implanty. Następnie, po umieszczeniu implantów i ich wygojeniu, zakłada się specjalne łączniki funkcjonujące jak zatrzaski – łączące implanty z protezą. Korzyści
z tego rozwiązania to zwiększona stabilność protezy, stabilizacja utrzymania kości dookoła umieszczonych implantów oraz możliwość wyjmowania protezy w celu ich umycia.

  • ODBUDOWA BEZZĘBIA ZA POMOCĄ MOSTÓW OPARTYCH NA IMPLANTACH

Odbudowa maksymalnie przywracająca naturalny uśmiech. W przypadku tego rozwiązania, należy umieścić w szczęce minimum 6 implantów, a w żuchwie minimum 4 implanty. Możemy na nich oprzeć 12 koron zębów. W ten sposób przywracamy całkowicie naturalną wydolność żucia, a zęby są umocowane na stałe, co oznacza, że Pacjent nie wyjmuje tego uzupełnienia z ust i funkcjonuje praktycznie identycznie jak posiadając naturalne zęby.

Nasi specjaliści Stomatologia

poznaj naszych specjalistów >

Cennik Stomatologia

przejdź do cennika >

Umów się na wizytę

616233111

Wielkopolskie Centrum Medyczne
Sp z o.o.

ul. Bolesława Krzywoustego 114
61-144 Poznań

Godziny pracy Szpitala:

pon.-pt. 8:00 – 20:00
sob. 8:00 – 14:00

Skontaktuj się z nami, by umówić wizytę lub dowiedzieć się więcej!

Zadzwoń do nas! 616233111

Napisz do nas    Wysyłając wiadomość zgadzasz się na to, żeby Szpital św. Wojciecha kontaktował się z tobą pod podanym numerem telefonu lub adresem e-mail i oświadczasz, że zapoznałeś/-aś się z Polityką prywatności.

    Jeżeli nie chcesz wysyłać wiadomości, tylko od razu zarejestrować wizytę online, kliknij tutaj:


    E-rejestracja