Gabinet Medycyny Podróży i Chorób Tropikalnych

Gabinet Medycyny Podróży i Chorób Tropikalnych

Medycyna tropikalna to dziedzina zajmująca się rozpoznawaniem i leczeniem chorób, które występują w strefach zwrotnikowych i podzwrotnikowych. Chorobami tropikalnymi nazywa się grupę schorzeń występujących na powyższych obszarach geograficznych. Są one najczęściej wywoływane przez wirusy, bakterie, grzyby oraz pasożyty.

  • Występowanie określonych schorzeń w danych regionach świata jest powiązane przede wszystkim z ich klimatem, rodzajem pokarmów oraz sposobami przygotowywania potraw, występowaniem nosicieli, warunkami socjoekonomicznymi czy niewystarczającymi warunkami higienicznymi.
  • Wśród najgroźniejszych chorób tropikalnych znajdują się między innymi malaria, ameboza, dur brzuszny, denga i gorączki krwotoczne, histoplazmoza, leiszmanioza trzewna i skórna czy cholera. Aby się przed nimi chronić, przed wyjazdem w określony rejon świata zaleca się między innymi szczepienia tropikalne.

Wśród szczepień obowiązkowych i zalecanych przy podróży poza granice Polski znajdują się między innymi:

  • błonica, cholera, choroba meningokokowa, dur brzuszny, japońskie zapalenie mózgu, kleszczowe zapalenie mózgu, krztusiec, poliomyelitis, tężec, wirusowe zapalenie wątroby typu A,  wirusowe zapalenie wątroby typu B,  wścieklizna,  żółta gorączka (żółta febra)

Wybierając się w egzotyczną podróż, warto przed wyjazdem, (nawet już kilka miesięcy wcześniej), odwiedzić placówkę, w której oferowana jest medycyna podróży. Poznań to miejsce, w którym przy Szpitalu św. Wojciecha mieści się Gabinet Medycyny Podróży i Chorób Tropikalnych, gdzie Pacjenci mogą skonsultować się ze specjalistą i otrzymają wyczerpujące informacje na temat wymaganych szczepień. Wykonujemy je na miejscu, w naszym szpitalu. Zapraszamy do umówienia się na wizytę z naszym lekarzem medycyny podróży i chorób tropikalnych.

 

Nasi specjaliści

godziny przyjęć

dr n. med. Witold Rychlicki

poniedziałek - piątek 09:30 – 12:00
12:30 – 16:00

cennik

Gabinet Medycyny podróży i chorób tropikalnych

Konsultacja specjalistyczna

280 zł
rejestracja online

Konsultacja specjalistyczna

288 zł
rejestracja telefoniczna lub osobista

rejestracja

rejestracja telefoniczna

616233111

Rejestracja e-mailowa

rejestracja@szpitalswwojciecha.pl

Wielkopolskie Centrum Medyczne
Sp z o.o.

ul. Bolesława Krzywoustego 114
61-144 Poznań

Godziny pracy Szpitala:

pon.-pt. 8:00 – 20:00
sob. 8:00 – 14:00

Skontaktuj się z nami, by umówić wizytę lub dowiedzieć się więcej!

Zadzwoń do nas! 616233111

Napisz do nas    Wysyłając wiadomość zgadzasz się na to, żeby Szpital św. Wojciecha kontaktował się z tobą pod podanym numerem telefonu lub adresem e-mail i oświadczasz, że zapoznałeś/-aś się z Polityką prywatności.

    Jeżeli nie chcesz wysyłać wiadomości, tylko od razu zarejestrować wizytę online, kliknij tutaj:


    E-rejestracja