Przyjęcie planowane oraz zalecenia w dniu zabiegu

Termin planowanego przyjęcia do szpitala ustalany jest przez lekarza kwalifikującego do hospitalizacji i przez Pacjenta. Aby zostać przyjętym na oddział należy mieć ze sobą  skierowanie do szpitala, dowód osobisty, NIP pracodawcy lub osobisty, potrzebne wyniki badań oraz odzież i przybory toaletowe, których lista znajduje się poniżej.

PROSIMY O ZABRANIE:
1. Ważnego dowodu osobistego lub paszportu, a w przypadku pacjenta będącego cudzoziemcem – innego dokumentu stwierdzającego tożsamość.
2. Skierowania do szpitala.
3. Wyników badań laboratoryjnych niezbędnych do wykonania zabiegu/operacji – zgodnie z wykazem otrzymanym przed zabiegiem.
4. Dokumentacji medycznej będącej w posiadaniu pacjenta (zdjęcia RTG, badania USG, KT, wyniki innych badań oraz karty informacyjne leczenia szpitalnego).
5. Zaświadczeń – w przypadku chorób przewlekłych opinie lekarskie dot. braku przeciwwskazań do leczenia operacyjnego (kardiolog, internista, laryngolog, ginekolog, endokrynolog, neurolog, chirurg naczyniowy – według zaleceń lekarza operatora).
6. Wszystkich regularnie zażywanych leków w oryginalnych opakowaniach:
– w dniu przyjęcia proszę o zażycie leków zgodnie z zaleceniem lekarza operatora,
– w przypadku pobierania leków powodujących zmniejszoną krzepliwość krwi (np. acard, polocard, acenocumarol, syncumar itp.) należy zaprzestać ich przyjmowania na 7 dni przed przyjęciem na oddział; w uzasadnionych przypadkach może być wskazana zmiana leku przeciwkrzepliwego podawanego drogą doustną na lek podawany poprzez wstrzyknięcie podskórne – po konsultacji z lekarzem operatorem.
7. Zaświadczenia potwierdzającego wykonanie szczepienia przeciwko WZW typu B – zalecane.
8. Rzeczy osobistych niezbędnych w czasie pobytu na oddziale (przybory toaletowe, piżama, szlafrok, obuwie do chodzenia w szpitalu; w przypadku zabiegów na kończynie dolnej obuwie pełne na stabilnej podeszwie).
9. W przypadku planowych zabiegów ortopedycznych w obrębie kończyn dolnych wskazane jest zaopatrzenie się w kule łokciowe.
10. W przypadku zabiegu usuwania żylaków kończyn dolnych prosimy o zaopatrzenie się w pończochy uciskowe – stopień ucisku 2.
11. W przypadku hospitalizacji dzieci prosimy o zabranie Książeczki Zdrowia Dziecka.

Każdy Pacjent otrzymuje listę zaleceń, których bezwzględnie należy przestrzegać przed zabiegiem. W dniu planowanego pobytu w szpitalu Pacjent powinien być na czczo. Należy także przygotować wygodne ubranie i komplet potrzebnych dokumentów.

Wypis ze szpitala >

Wielkopolskie Centrum Medyczne
Sp z o.o.

ul. Bolesława Krzywoustego 114
61-144 Poznań

Godziny pracy Szpitala:

pon.-pt. 8:00 – 20:00
sob. 8:00 – 14:00

Skontaktuj się z nami, by umówić wizytę lub dowiedzieć się więcej!

Zadzwoń do nas! 616233111

Napisz do nas



    Wysyłając wiadomość zgadzasz się na to, żeby Szpital św. Wojciecha kontaktował się z tobą pod podanym numerem telefonu lub adresem e-mail i oświadczasz, że zapoznałeś/-aś się z Polityką prywatności.

    Jeżeli nie chcesz wysyłać wiadomości, tylko od razu zarejestrować wizytę online, kliknij tutaj:


    E-rejestracja