Rejestracja online

Kryteria kwalifikacji

• Obecność aktywnej neowaskularyzacji podsiatkówkowej zajmującej ponad 50% zmiany w przebiegu AMD potwierdzona w OCT oraz w angiografii,
  • Wiek powyżej 45 lat,
  • Wielkość zmiany mniejsza niż 12 DA (12 powierzchni tarczy nerwu wzrokowego),
  • Najlepsza skorygowana ostrość wzroku w leczonym oku 0,2-0,8;
  • Zgoda pacjenta na wykonanie iniekcji doszklistkowych,
  • Brak dominującego zaniku geograficznego,
  • Brak dominującego wylewu krwi,
  • Przed rozpoczęciem leczenia brak istotnego, trwałego uszkodzenia struktury dołka.

Kryteria kwalifikacji muszą być spełnione łącznie.

Pacjent jest kwalifikowany do programu lekowego przez Zespół Koordynacyjny do Spraw Leczenia Neowaskularnej (Wysiękowej) Postaci Zwyrodnienia Plamki Związanego z Wiekiem, powoływany przez Prezesa Narodowego Funduszu Zdrowia.

Po pozytywnej odpowiedzi  Zespołu Koordynacyjnego do Spraw Leczenia Neowaskularnej (Wysiękowej) Postaci Zwyrodnienia Plamki Związanego z Wiekiem leczenie w Programie Lekowym finansowane jest przez NFZ.

Kwalifikacja

• Pełne badanie okulistyczne z oceną ostrości wzroku,
  • OCT (optyczna koherentna tomografia),
  • Fotografia dna oka,
  • Angiografia fluoresceinowa lub angio-OCT.

Leczenie

Schemat podań iniekcji doszklistkowych oraz badań kontrolnych ustalany jest indywidualnie przez lekarza prowadzącego.

Wizyta kwalifikacyjna

Do programu lekowego mogą zakwalifikować się również Pacjenci, którzy przed wprowadzeniem programu rozpoczęli leczenie wysiękowej postaci AMD iniekcjami doszklistkowymi.

W Szpitalu św. Wojciecha programem lekowym zajmują się:

dr n.med. Wojciech Suda

dr n. med. Wojciech Adamski

Rejestracja 61 62 33 111

rejestracja@szpitalswwojciecha.pl

Wszelkie pytania proszę kierować na adres mailowy: amd@szpitalswwojciecha.pl

Nasi specjaliści Okulistyka

poznaj naszych specjalistów >