Leczenie operacyjne podwiniętej powieki

Co to jest podwinięcie powieki?

Podwinięcie powieki jest odwróceniem do wewnątrz brzegu powieki. Zwykle dotyczy powieki dolnej.  Wyróżnia się kilka typów podwinięcia powieki, tj.: wrodzone, inwolucyjne, porażenne i bliznowate.

Podwinięty brzeg powieki drażni i uszkadza powierzchnię gałki ocznej (spojówkę i rogówkę). Pacjent zgłasza ból, światłowstręt, łzawienie
i zaczerwienienie oka. Ciężkie podwinięcie powieki może wywołać trwałe zmiany na powierzchni gałki ocznej i pogorszyć widzenie.

Metody leczenia

Wybór jednej z wielu opisanych metod leczenia operacyjnego uzależniony jest od typu podwinięcia powieki. Określenie, czy nieprawidłowość dotyczy warstwy przedniej powieki (skóra i mięsień okrężny oka), czy jej warstwy tylnej (tarczka i spojówka) ułatwia zaplanowanie zabiegu.

Przed zabiegiem

Przed planowanym leczeniem operacyjnym pacjent będzie proszony o:

 • odstawienie leków rozrzedzających krew, ale koniecznie w porozumieniu z lekarzem rodzinnym lub innym lekarzem specjalistą;
 • dostarczenie zaświadczenia o stanie zdrowia i o braku przeciwwskazań do zabiegu okulistycznego od lekarza specjalisty.

Zabieg

Podczas operacji okulista koryguje ustawienie powieki. Na ranę zakłada się szwy, które następnie zdejmuje się po 5-7 dniach. Bezpośrednio po zabiegu i przez kilka kolejnych dni może utrzymywać się zasinienie operowanej powieki.

Nasi specjaliści Okulistyka

poznaj naszych specjalistów >

Cennik Okulistyka

przejdź do cennika >

Umów się na wizytę

616233111

Wielkopolskie Centrum Medyczne
Sp z o.o.

ul. Bolesława Krzywoustego 114
61-144 Poznań

Godziny pracy Szpitala:

pon.-pt. 8:00 – 20:00
sob. 8:00 – 14:00

Skontaktuj się z nami, by umówić wizytę lub dowiedzieć się więcej!

Zadzwoń do nas! 616233111

Napisz do nas

  Wysyłając wiadomość zgadzasz się na to, żeby Szpital św. Wojciecha kontaktował się z tobą pod podanym numerem telefonu lub adresem e-mail i oświadczasz, że zapoznałeś/-aś się z Polityką prywatności.
  Jeżeli nie chcesz wysyłać wiadomości, tylko od razu zarejestrować wizytę online, kliknij tutaj:

  close button Powered by Medidesk
  Potrzebujesz więcej
  informacji?
  Oddzwonię do Ciebie!

   Zostaw numer
   oddzwonimy!
   E-rejestracja