Wypełnianie warg sromowych większych kwasem hialuronowym

Czy wiesz, że...

Dla współczesnych kobiet wygląd ma ogromne znaczenie – również wygląd miejsc intymnych. Wybielanie warg sromowych, odsysanie nadmiaru tkanki tłuszczowej ze wzgórka łonowego – zabiegi ginekologii estetycznej cieszą się wśród Pań ogromnym zainteresowaniem.
Nie mniejszym zainteresowaniem cieszą się nieinwazyjne zabiegi takie jak poprawa kształtu i rozmiaru warg sromowych kwasem hialuronowym.

Na czym polega zabieg wypełniania warg sromowych większych kwasem hialuronowym?

Preparaty na bazie kwasu hialuronowego stosowane w ginekologii estetycznej, umożliwiają powiększanie i modelowanie warg sromowych. Dodatkowo kwas hialuronowy nawadnia okolice intymne – skórę, błonę śluzową oraz wspomaga produkcję nowego kolagenu (poprzez stymulację fibroblastów), co powoduje odmłodzenie okolic intymnych.

Wskazania i przeciwwskazania

Wskazania:

Preparaty z kwasem hialuronowym przeznaczone są do spowalniania objawów starzenia się okolic intymnych i przywracania prawidłowego napięcia oraz nawilżenia skóry, co pozwala zlikwidować uczucie suchości i nadwrażliwość tych okolic. Tego typu zabiegi skierowane są również do kobiet chcących poprawić estetykę okolic intymnych oraz takich, u których wargi sromowe większe są zbyt małe i nie zapewniają prawidłowej ochrony wrażliwym wargom sromowym mniejszym. Zastosowanie preparatów z kwasem hialuronowym pozwala na zwiększenie objętości warg sromowych większych, zwiększa także stopień napięcia i nawilżenia skóry.

Przeciwwskazania:
  • ciąża,
  • infekcje,
  • stany zapalne w obszarze poddawanym zabiegowi.

Jak przebiega zabieg?

Zabieg przeprowadzany jest w znieczuleniu miejscowym. Trwa około 30 minut.

Polega na wstrzyknięciu preparatu w wargi sromowe za pomocą specjalnej kaniuli i rozprowadzeniu go po powierzchni objętej zabiegiem.Pierwsze efekty widoczne są już po tygodniu od wstrzyknięcia i utrzymują się do dwóch lat.

Cena zabiegu uzależniona jest od ilości wykorzystanego preparatu – zazwyczaj stosuje się 1-2 ml na jedną wargę sromową.

2-4 dni przed zabiegiem Pacjentka powinna wydepilować okolicę podawaną zabiegowi.

Jakie efekty zapewnia zabieg wypełniania warg sromowych większych kwasem?

Zastosowanie kwasu hialuronowego zwiększa  objętość i napięcie skóry warg sromowych. Zauważalna jest również zmiana w kształcie warg sromowych.

Nasi specjaliści Ginekologia

poznaj naszych specjalistów >