Rekonstrukcje piersi odroczone

Czy wiesz, że...

U znacznej części kobiet leczonych z powodu raka piersi nadal wykonuje się tradycyjne leczenie polegające na amputacji piersi podczas którego usuwa się tkankę gruczołową z nowotworem ale również z pokrywającą pierś skórą oraz kompleksem brodawkowo-otoczkowym. Po takiej operacji, w miejscu piersi, ściana klatki piersiowej jest płaska z blizną pooperacyjną.

Nowoczesnym, znacznie wygodniejszym, bardziej naturalnym rozwiązaniem jest chirurgiczne odtworzenie kształtu piersi. W tym celu należy zmobilizować wystarczającą ilość skóry i odtworzyć naturalny kształt i wypełnienie piersi.

Kwalifikacja:

Decyzję o zabiegu podejmuje lekarz podczas wizyty kwalifikacyjnej. Podczas niej dobiera on także rodzaj metody oraz zleca niezbędne badania. Na podstawie ich wyników oraz oceny ogólnej kondycji Pacjenta następuje decyzja o zabiegu oraz ustalenie terminu.

Metody leczenia

Rekonstrukcja piersi odroczona z zastosowaniem ekspanderów tkankowych i implantów

Rekonstrukcja w tym przypadku przebiega w dwóch etapach:
- pierwszy polega na operacji umieszczenia na ścianie klatki piersiowej ekspandera tkankowego i wieloetapowym procesie delikatnego rozciągania tkanek w celu utworzenia przestrzeni dla implantu.
- w drugim etapie następuje wymiana ekspandera tkankowego na implant i ostateczne formowanie prawidłowego kształtu odtwarzanej piersi.
Operacja w pierwszym etapie trwa ok. 1 godz. Drugi etap to ok. 1,5-2 godz.

Rekonstrukcja piersi odroczona z zastosowaniem tkanek własnych

W celu odtworzenia kształtu utraconej piersi wykorzystuje się tkanki własne pacjentki pobrane z podbrzusza (TRAM) lub grzbietu (LD). Skomplikowany proces rekonstrukcji przebiega jednoetapowo.
Operacja TRAM trwa ok. 3-4 godz. Operacja LD to ok. 2-2,5 godz.

Nasi specjaliści Chirurgia plastyczna i onkoplastyka

poznaj naszych specjalistów >

Cennik Chirurgia plastyczna i onkoplastyka

przejdź do cennika >

Umów się na wizytę

616233111

Wielkopolskie Centrum Medyczne
Sp z o.o.

ul. Bolesława Krzywoustego 114
61-144 Poznań

Godziny pracy Szpitala:

pon.-pt. 8:00 – 20:00
sob. 8:00 – 14:00

Skontaktuj się z nami, by umówić wizytę lub dowiedzieć się więcej!

Zadzwoń do nas! 616233111

Napisz do nas

  Wysyłając wiadomość zgadzasz się na to, żeby Szpital św. Wojciecha kontaktował się z tobą pod podanym numerem telefonu lub adresem e-mail i oświadczasz, że zapoznałeś/-aś się z Polityką prywatności.


  close button Powered by Medidesk
  Potrzebujesz więcej
  informacji?
  Oddzwonię do Ciebie!

   Zostaw numer
   oddzwonimy!