1. ZDROWA KOBIETA 20-35 lat

O pakiecie

W pakiecie znajdują się m.in. podstawowe badania laboratoryjne, diagnostyka obrazowa oraz konsultacje lekarskie.

• Wyniki badań diagnostycznych analizowane są przez lekarza internistę, który podejmuje decyzję o dalszym leczeniu specjalistycznym lub postępowaniu diagnostycznym.
  • Każdy z Pacjentów otrzymuje możliwość indywidualnego doboru badań w ramach poszczególnych pakietów – zależnie od zaleceń lekarskich lub preferencji.
  • Przebieg procesu badań koordynuje Indywidualny Opiekun Pacjenta.
  • Pakiet badań profilaktycznych zakończony jest konsultacją internistyczną podsumowującą, która odbędzie się w dogodnym dla Pacjenta dniu, w umówionym terminie i obejmuje: interpretację wyników wszystkich wykonanych badań wraz z raportem końcowym, indywidualne zalecenia dotyczące prowadzonego stylu życia i sposobu odżywiania, prowadzonej aktywności fizycznej, stosowania suplementów diety oraz omówienie zasad dotyczących zapobiegania chorobom cywilizacyjnym.

Więcej informacji oraz możliwość umówienia terminu:

Po godzinie 16:00:

Odwiedź nasz sklep i kup pakiet dostosowany do Twoich potrzeb: PAKIETY BADAŃ

Co zawiera pakiet?

PAKIET OPTIMUM

BADANIA LABORATORYJNE
Morfologia + romaz

Obejmuje ocenę liczby krwinek czerwonych, białych oraz płytek krwi; dzięki badaniu można wykryć wiele chorób, w tym: niedokrwistość, stany zapalne ostre i przewlekłe, choroby układu hematologicznego (krwiotwórczego).

OB

Podwyższone opadanie krwinek czerwonych obserwujemy w stanach zapalnych i chorobach nowotworowych.

ALAT, ASPAT

Podstawowe parametry w diagnostyce ostrych i przewlekłych schorzeń wątroby.

Kreatynina

Jej podwyższony poziom wskazywać może na ostrą lub przewlekłą niewydolność nerek.

Profil lipidowy

Prawidłowe stężenia poszczególnych frakcji cholesterolu zmniejszają ryzyko miażdżycy i jej następstw – choroby wieńcowej serca, zawału serca i udaru mózgu.

Glukoza na czczo

Jej podwyższony poziom może wskazywać na stan przedcukrzycowy lub cukrzycę – choroby te mogą być także objawem chorób trzustki lub schorzeń układu endokrynologicznego( hormonalnego).

TSH

Podstawowe badania przesiewowe w kierunku zaburzeń funkcji hormonalnej tarczycy.

Badanie ogólne moczu

Pozwala na rozpoznanie zakażeń układu moczowego, jest cennym badaniem w diagnostyce chorób nerek oraz chorób metabolicznych (w tym cukrzycy).

Żelazo
Elektrolity (Sód i Potas)
Magnez
Ferrytyna
FT3, FT4

Badania służące dokładniejszej ocenie funkcji gruczołu tarczowego.

Amylaza

Pozwala na rozpoznanie schorzeń trzustki, zapalenia pęcherzyka żółciowego, ale także chorób wątroby, ślinianek, niektórych nowotworów i nadużywania alkoholu.

DODATKOWE BADANIA
EKG spoczynkowe

Wykrywa choroby serca na podstawie jego czynności elektrycznej.

USG piersi
USG jamy brzusznej
RTG klatki piersiowej

Jest badaniem uwidaczniającym płuca, serce, naczynia oraz struktury kostne (żebra, część kręgosłupa).

USG tarczycy
KONSULTACJE SPECJALISTYCZNE
Konsultacja internistyczna wstępna i podsumowująca

Całościowy wywiad i badanie Pacjenta, wywiad żywieniowy, ocena aktywności fizycznej, przesiewowe badania w kierunku zespołu bezdechu sennego oraz depresji.

Konsultacja ginekologiczna

Konsultacja wraz z cytologią, USG ginekologicznym.

PAKIET PREMIUM (Pakiet Optimum + poniższe)

BADANIA LABORATORYJNE
Kwas moczowy
GGTP
Wapń całkowity
Bilirubina całkowita
Kwas foliowy
Witamina B12
Witamina D
KONSULTACJE SPECJALISTYCZNE
Konsultacja kardiologiczna z ECHO serca

Pakiet badań: Zdrowa Kobieta 20-35 lat

Optimum

Premium

Jak należy przygotować się do Przeglądu stanu zdrowia?

W dniu przybycia do szpitala należy być na czczo, tzn. nie należy spożywać żadnych posiłków, natomiast zaleca się wypicie szklanki wody.

Prosimy o zabranie ze sobą do szpitala:

• próbki moczu (pobranego rano, po przerwie nocnej),
  • dokumentacji medycznej będącej w posiadaniu Pacjenta (zdjęcia RTG, wyniki badań USG,
    KT, karty informacyjne leczenia szpitalnego).

Jak umówić się na przegląd stanu zdrowia?

W celu wykonania kompleksowych badań, należy skontaktować się z Opiekunem Pacjenta, który zaproponuje dogodny termin realizacji wybranego pakietu profilaktyki zdrowotnej. Opiekun Pacjenta będzie obecny podczas Pana pobytu w Szpitalu Św. Wojciecha i osobiście pokieruje na wyznaczone badania i konsultacje.

Po godzinie 16:00:

Odwiedź nasz sklep i kup pakiet dostosowany do Twoich potrzeb: PAKIETY BADAŃ