1. ZDROWA KOBIETA 20-35 lat

O pakiecie

W pakiecie znajdują się m.in. podstawowe badania laboratoryjne, diagnostyka obrazowa oraz konsultacje lekarskie.

• Wyniki badań diagnostycznych analizowane są przez lekarza internistę, który podejmuje decyzję o dalszym leczeniu specjalistycznym lub postępowaniu diagnostycznym.
  • Każdy z Pacjentów otrzymuje możliwość indywidualnego doboru badań w ramach poszczególnych pakietów – zależnie od zaleceń lekarskich lub preferencji.
  • Dla wygody Pacjenta badania są wykonane w ramach jednodniowej hospitalizacji, a przebieg procesu badań koordynuje Indywidualny Opiekun Pacjenta.
  • Pakiet badań profilaktycznych zakończony jest konsultacją internistyczną podsumowującą, która odbędzie się w dogodnym dla Pacjenta dniu, w umówionym terminie i obejmuje: interpretację wyników wszystkich wykonanych badań wraz z raportem końcowym, indywidualne zalecenia dotyczące prowadzonego stylu życia i sposobu odżywiania, prowadzonej aktywności fizycznej, stosowania suplementów diety oraz omówienie zasad dotyczących zapobiegania chorobom cywilizacyjnym.

Co zawiera pakiet?

PAKIET BASIC

Morfologia + romaz

Obejmuje ocenę liczby krwinek czerwonych, białych oraz płytek krwi; dzięki badaniu można wykryć wiele chorób, w tym: niedokrwistość, stany zapalne ostre i przewlekłe, choroby układu hematologicznego (krwiotwórczego).

OB

Podwyższone opadanie krwinek czerwonych obserwujemy w stanach zapalnych i chorobach nowotworowych.

ALAT, ASPAT

Podstawowe parametry w diagnostyce ostrych i przewlekłych schorzeń wątroby.

Kreatynina

Jej podwyższony poziom wskazywać może na ostrą lub przewlekłą niewydolność nerek.

Profil lipidowy

Prawidłowe stężenia poszczególnych frakcji cholesterolu zmniejszają ryzyko miażdżycy i jej następstw – choroby wieńcowej serca, zawału serca i udaru mózgu.

Glukoza na czczo

Jej podwyższony poziom może wskazywać na stan przedcukrzycowy lub cukrzycę – choroby te mogą być także objawem chorób trzustki lub schorzeń układu endokrynologicznego( hormonalnego).

TSH

Podstawowe badania przesiewowe w kierunku zaburzeń funkcji hormonalnej tarczycy.

Badanie ogólne moczu

Pozwala na rozpoznanie zakażeń układu moczowego, jest cennym badaniem w diagnostyce chorób nerek oraz chorób metabolicznych (w tym cukrzycy).

DODATKOWE BADANIA
EKG spoczynkowe

Wykrywa choroby serca na podstawie jego czynności elektrycznej.

KONSULTACJE SPECJALISTYCZNE
Konsultacja internistyczna wstępna i podsumowująca

Całościowy wywiad i badanie Pacjenta, wywiad żywieniowy, ocena aktywności fizycznej, przesiewowe badania w kierunku zespołu bezdechu sennego oraz depresji.

Konsultacja ginekologiczna

Konsultacja wraz z cytologią, USG ginekologicznym, USG piersi.

Przegląd stomatologiczny

Ogólna ocena stanu uzębienia.

PAKIET OPTIMUM (Pakiet Basic + poniższe)

Mocznik

Badanie uzupełniające w ocenie czynności nerek.

Kwas moczowy

Podstawowe badanie w diagnostyce dny moczanowej.

GGTP

Badanie przydatne w diagnostyce uszkodzenia wątroby, w tym: uszkodzenia wirusowego, toksycznego, alkoholowego; pomocne w diagnostyce chorób pęcherzyka i dróg żółciowych.

Bilirubina całkowita

Służy do wykrywania schorzeń wątroby, dróg żółciowych, a także stanów przebiegających z rozpadem czerwonych krwinek, najczęściej pod wpływem toksyn bakteryjnych.

Amylaza

Pozwala na rozpoznanie schorzeń trzustki, zapalenia pęcherzyka żółciowego, ale także chorób wątroby, ślinianek, niektórych nowotworów i nadużywania alkoholu.

UIBC

Badanie pomocnicze w diagnostyce zaburzeń gospodarki żelazowej.

FT3, FT4

Badania służące dokładniejszej ocenie funkcji gruczołu tarczowego.

VDRL

Badanie przesiewowe w kierunku kiły.

Żelazo

Nieprawidłowe stężenie spotykamy w przebiegu takich schorzeń jak niedokrwistość, nowotwory, choroby nerek, choroby reumatyczne, choroby wątroby.

Magnez

Określenie stężenia jonu będącego ważnym budulcem kości, odpowiadającym za proces krzepnięcia krwi, skurcz mięśnia sercowego i wiele innych.

Elektrolity (Sód i Potas)

Prawidłowe stężenie tych elektrolitów warunkuje prawidłową pracę mięśni, serca i sprzyja koncentracji.

DODATKOWE BADANIA
USG tarczycy

Pozwala na ocenę budowy tarczycy i ewentualnych zmian tego gruczołu.

RTG klatki piersiowej

Jest badaniem uwidaczniającym płuca, serce, naczynia oraz struktury kostne (żebra, część kręgosłupa).

PAKIET PREMIUM (Pakiet Basic + Pakiet Optimum + poniższe)

HbsAG

Badanie w kierunku zakażenia wirusowym zapaleniem wątroby typu B.

AntyHCV

Badanie w kierunku zakażenia wirusowym zapaleniem wątroby typu C.

HIV

Badanie w kierunku zakażenia wirusem HIV.

KONSULTACJE SPECJALISTYCZNE
Konsultacja u wybranego specjalisty (nie dotyczy konsultacji profesorskiej)

Pakiet badań: Zdrowa Kobieta 20-35 lat

Basic

1 200 zł

Optimum

1 500 zł

Premium

1 700 zł

Dodatkowa konsultacja specjalistyczna zalecana przez internistę

20% rabatu

Jak należy przygotować się do Przeglądu stanu zdrowia?

W dniu przybycia do szpitala należy być na czczo, tzn. nie należy spożywać żadnych posiłków, natomiast zaleca się wypicie szklanki wody.

Prosimy o zabranie ze sobą do szpitala:

• wygodnego ubrania,
  • obuwia na zmianę,
  • próbki moczu (pobranego rano, po przerwie nocnej),
  • dokumentacji medycznej będącej w posiadaniu Pacjenta (zdjęcia RTG, wyniki badań USG,
    KT, karty informacyjne leczenia szpitalnego),
  • próbki kału – szczegółowe informacje dotyczące prawidłowego przygotowania próbek
    znajdziecie Państwo w zakładce Dla Pacjenta.

Jak umówić się na przegląd stanu zdrowia?

W celu wykonania kompleksowych badań, należy skontaktować się z Opiekunem Pacjenta, który zaproponuje dogodny termin realizacji wybranego pakietu profilaktyki zdrowotnej. Opiekun Pacjenta będzie obecny podczas Pani pobytu w Szpitalu Św. Wojciecha i osobiście pokieruje na wyznaczone badania i konsultacje.

• +48 (61) 623-34-49
  • +48 609-860-736