dr n. med. Justyna Młodzikowska-Albrecht

specjalista neurologii

dr n. med. Justyna Młodzikowska-Albrecht – Umów się na wizyt

Absolwentka Wydziału Lekarskiego Akademii Medycznej w Poznaniu, którą ukończyła w 2002 roku z wyróżnieniem. W 2008 r obroniła pracę doktorską w dziedzinie neurologii dziecięcej pt.: „Tiki przewlekłe i zespół Tourette’a u dzieci i młodzieży charakterystyka – objawów klinicznych oraz współistniejących zaburzeń snu” na Wydziale Nauk o Zdrowiu UM w Poznaniu. W 2009 roku uzyskała II stopień specjalizacji w dziedzinie neurologii.

W latach 2009-2014 pracowała na Oddziale Neurologicznym Wielospecjalistycznego Szpitala Miejskiego im. J.Strusia z Zakładem Opiekuńczo Leczniczym SPZOZ w Poznaniu, przez ostatnie dwa lata pełniąc funkcję Zastępcy Ordynatora. W latach 2003 – 2009 pracowała w Klinice i Katedrze Neurologii Wieku Rozwojowego UM im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu jako młodszy asystent i jednocześnie nauczyciel akademicki.

W 2006r. odbyła miesięczny staż na Oddziale Neuropediatrycznym w Kilonii na Uniwersytecie Christiana- Albrechtsa. Od 2007 roku pracuje również w poradniach neurologicznych.

Ponadto w latach 2010 – 2011 ukończyła Podyplomowe Studium Prawa Medycznego, Bioetyki i Socjologii Medycyny na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Warszawskiego. W latach 2005 – 2006 ukończyła dwuletni kurs epileptologii klinicznej w Warszawie. W 2010 r ukończyła kurs podstawowy ultrasonografii dupleksowej i dopplerowskiej tętnic zewnątrzczaszkowych oraz ultrasonografii przezczaszkowej. W latach 2005-2006 ukończyła 2 letni kurs epileptologii klinicznej.

Aktywnie uczestniczy w konferencjach i sympozjach naukowych z zakresu chorób neurologicznych zarówno dzieci jak i dorosłych. Autorka prac badawczych i publikacji naukowych o zasięgu krajowym i międzynarodowym. Aktualnie zajmuje się diagnostyką i leczeniem pacjentów zarówno dorosłych, jak również dzieci i młodzieży w poradniach neurologicznych .

• Gabinet Neurologiczny

Poniedziałek i czwartki 13:00-20:00