dr n. med. Jacek Markuszewski

specjalista ortopedii i traumatologii narządu ruchu

dr n. med. Jacek Markuszewski – Umów się na wizytę

Ukończył Wydział Lekarski Uniwersytetu Medycznego w Poznaniu w 2001 roku. W 2006 roku obronił pracę doktorską z zakresu endoprotezoplastyki rewizyjnej stawu biodrowego, 2009 roku uzyskał tytuł specjalisty.
Od 2018 roku pełni funkcję kierownika Oddziału Ortopedii i Traumatologii z pododdziałem chirurgii kręgosłupa i ortopedii onkologicznej Szpitala MSWiA w Poznaniu. W przeszłości wieloletni pracownik naukowy Uniwersytetu Medycznego w Poznaniu – Adiunkt Kliniki Ortopedii Ogólnej, Onkologicznej i Traumatologii w Szpitalu im. Wiktora Degi.
Uczestnik bardzo wielu szkoleń i staży w europie i USA. Instruktor i wykładowca na kursach endoprotezoplastyki w kraju i za granicą.
Konsultant naukowy producentów implantów.

Aktywny członek i wykładowca grupy polskiej AOTRAUMA – organizacji szkolącej lekarzy w prawidłowym leczeniu operacyjnym złamań.
Autor i współautor ponad 30 publikacji w czasopismach krajowych i zagranicznych. Współautor podręczników ortopedii krajowych i zagranicznych.
Wykonuje operacje endoprotezoplastyki stawu biodrowego i kolanowego, także w najbardziej skomplikowanych przypadkach. Posiada bardzo duże doświadczenie w endoprotezoplastyce rewizyjnej stawów, także z użyciem implantów typu custom-made (projektowanych dla danego pacjenta).

Poza endoprotezoplastyką specjalizuje się artroskopii stawów, rekonstrukcjach więzadeł stawu kolanowego, leczeniu operacyjnym złamań, leczeniu deformacji stopy oraz diagnostyce i leczeniu operacyjnym nowotworów narządu ruchu.

• Gabinet Ortopedyczny

wtorek 17:00-19:00