dr n. med. Jacek Markuszewski

specjalista ortopedii i traumatologii narządu ruchu

Ukończył Wydział Lekarski Uniwersytetu Medycznego w Poznaniu w 2001 roku. W 2006 roku obronił pracę doktorską z zakresu endoprotezoplastyki rewizyjnej stawu biodrowego, 2009 roku uzyskał tytuł specjalisty. Pracownik naukowy Uniwersytetu Medycznego w Poznaniu – Adiunkt Kliniki Ortopedii Ogólnej, Onkologicznej i Traumatologii.
Lekarz Oddziałowy oddziału IA w Szpitalu im. Wiktora Degi w Poznaniu, z którym związany jest od początku kariery zawodowej.
Uczestnik bardzo wielu szkoleń i staży w europie i USA. Instruktor i wykładowca na kursach endoprotezoplastyki w kraju i za granicą.
Konsultant naukowy producentów implantów.
Aktywny członek i wykładowca grupy polskiej AOTRAUMA – organizacji szkolącej lekarzy w prawidłowym leczeniu operacyjnym złamań.
Autor i współautor ponad 30 publikacji w czasopismach krajowych i zagranicznych. Współautor podręczników ortopedii krajowych i zagranicznych.
Wykonuje operacje endoprotezoplastyki stawu biodrowego i kolanowego, także w najbardziej skomplikowanych przypadkach. Posiada bardzo duże doświadczenie w endoprotezoplastyce rewizyjnej stawów, także z użyciem implantów typu custom-made (projektowanych dla danego pacjenta).
Poza endoprotezoplastyką specjalizuje się artroskopii stawów, rekonstrukcjach więzadeł stawu kolanowego, leczeniu operacyjnym złamań, leczeniu deformacji stopy oraz diagnostyce i leczeniu operacyjnym nowotworów narządu ruchu.

• Gabinet Ortopedyczny

wtorek 17:00-19:00