dr hab. Sławomir Marszałek

dyplomowany osteopata, fizjoterapeuta

Dyplomowany osteopata, fizjoterapeuta oraz trener lekkiej atletyki, Absolwent Sutherland College of Osteopathic Medicine (Belgia) oraz pierwszy dyplomowany osteopata wykształcony w Polsce.
Fizjoterapeuta w Klinice Chirurgii Głowy, Szyi i Onkologii Laryngologicznej Uniwersytetu Medycznego w Poznaniu w Wielkopolskim Centrum Onkologii. Nauczyciel akademicki Akademii Wychowania Fizycznego w Poznaniu.

Specjalizuje się w leczeniu wszelkiego rodzaju dolegliwości mięśniowo-szkieletowych.
W roku 2013 był osteopatą polskiej kadry narodowej mężczyzn w piłce siatkowej. Konsultuje
i prowadzi terapię m.in. czołowych polskich lekkoatletów, piłkarzy futsalu czy panczenistów.

Jest zaangażowany w pracę krajowych i zagranicznych towarzystw naukowych
i zawodowych: Fascia Research Society (członek założyciel), Towarzystwo Osteopatów Polskich (prezes), Polska Grupa Badań Nowotworów Głowy i Szyi (członek zarządu), Stowarzyszenie Osób po Operacjach Onkologicznych Głowy i Szyi (prezes), Polskie Towarzystwo Audiologiczne i Foniatryczne oraz Polskie Towarzystwo Fizjoterapii (członek).

Kiedyś – czołowy średniodystansowiec w kraju, aktualnie amatorsko biega maratony oraz ultramaratony górskie. Ukończył m.in. Ultra Trial du Mont Blanc, Lavaradeo Ultra Trial, Boston Maraton oraz triathlon Ironman.

• Gabinet Osteopatii i Fizjoterapii

środa: 15:00-17:00