dr hab. n. med. Jacek Hermann

specjalista chirurgii ogólnej, specjalista chirurgii onkologicznej, proktolog

dr n. med. Jacek Hermann – Umów się na wizyt

Zajmuje się diagnostyką i leczeniem chorób odbytu (np.: hemoroidy, szczelina odbytu, przetoka odbytu, torbiel krzyżowa), nowotworów przewodu pokarmowego (np.: rak jelita grubego, rak żołądka, rak trzustki) oraz nowotworów skóry i tkanki podskórnej (np.: raki skóry, znamiona barwnikowe, włókniaki, brodawki, kaszaki, tłuszczaki), które usuwa w znieczuleniu miejscowym z badaniem histopatologicznym.

Dr Jacek Hermann urodził się w Poznaniu, gdzie uczęszczał do szkoły podstawowej i liceum. W 1982 roku podjął studia na Wydziale Lekarskim Akademii Medycznej w Poznaniu. Dyplom ukończenia Wydziału Lekarskiego uzyskał w 1988 roku. W tym samym roku rozpoczął staż podyplomowy w Szpitalu Rejonowym w Ostrzeszowie w którym, po ukończeniu stażu w 1989 roku, został zatrudniony na stanowisku asystenta na Oddziale Chirurgicznym i kontynuował pracę do 1993 roku.  Pod koniec 1993 roku wygrał konkurs na stanowisko asystenta i rozpoczął pracę w Katedrze i Klinice Chirurgii Ogólnej, Endokrynologicznej i Onkologii Gastroenterologicznej Uniwersytetu Medycznego w Poznaniu w której to jednostce pracuje do dnia dzisiejszego. W 2018 roku został mianowany na stanowisko starszego wykładowcy powyższej Uczelni.

Dyplom specjalisty II stopnia w zakresie chirurgii ogólnej otrzymał w 1995 roku, a Dyplom specjalisty II stopnia w zakresie chirurgii onkologicznej w 2003 roku. Od stycznia 2015 r. pracuje jako konsultant w dziedzinie chirurgii onkologicznej w zakresie konsyliów onkologicznych przy Szpitalu Klinicznym im. Heliodora Święcickiego w Poznaniu.

Tytuł doktora n. med., nadany uchwałą rady Wydziału Lekarskiego Akademii Medycznej w Poznaniu, otrzymał w 2001 roku na podstawie rozprawy doktorskiej pt.: „Ocena wyników chirurgicznego leczenia wrzodziejącego zapalenia jelita grubego”. Promotorem przewodu doktorskiego był pan prof. dr hab. med. Michał Drews.

W 2023 roku uzyskał stopień doktora habilitowanego n. med., nadany uchwałą Kapituły Kolegium Nauk Medycznych Uniwersytetu Medycznego w Poznaniu na podstawie oceny ogólnego dorobku naukowego i osiągnięcia naukowego pt.: „Miejsce i znaczenie nowych metod oszczędzających zwieracze w leczeniu przetok odbytu”.

W ramach doskonalenia zawodowego uczestniczył w 1997 r. w szkoleniu z chirurgii transplantacyjnej przy Royal Infirmary Uniwersytetu w Edynburgu po uzyskaniu stypendium ufundowanego przez Polski Wydział Lekarski przy Uniwersytecie w Edynburgu oraz w 1999 r. w szkoleniu z chirurgii gastroenterologicznej w Klinice Chirurgii Uniwersytetu im. Christiana Albrechta w Kilonii, w ramach stypendium ufundowanego przez powyższą uczelnię. Jest członkiem Polskiego Towarzystwa Chirurgii Onkologicznej i Towarzystwa Chirurgów Polskich. Aktywnie uczestniczy w międzynarodowych kongresach oraz konferencjach. Jest również autorem i współautorem licznych prac opublikowanych w krajowych, jak również zagranicznych czasopismach naukowych.

Dr n. med. Jacek Hermann to poznański chirurg, cieszący się bardzo dobrą  opinią pacjentów. Pozytywne oceny zawdzięcza swojej empatii oraz indywidualnemu podejściu do każdego pacjenta.

• Gabinet Proktologiczny

Czwartek 16-19