18 kwietnia 2018

Prof. dr hab. n. med. Wojciech Golusiński Prezydentem European Head and Neck Society

W dniach 11-14.2018 w Rzymie, podczas Kongresu „European Congress on Head and Neck Oncology” organizowanym przez EHNS (European Head and Neck Society), prof. dr hab. n. med. Wojciech Golusiński- specjalista otolaryngologii, otorynolaryngologii dziecięcej, chirurg głowy i szyi oraz Partner Medyczny naszego szpitala, został jednogłośnie wybrany na stanowisko Prezydenta EHNS na kolejną kadencję.

Czym zajmuje się EHNS?

• popularyzacją wiedzy nt. aspektów dotyczących nowotworów głowy i szyi,
  • wspieraniem najwyższych standardów badań naukowych, edukacji, profilaktyki i leczenia chorych na nowotwory głowy i szyi.

Międzynarodowa organizacja, jaką jest European Head and Neck Society skupia lekarzy specjalistów z wielu dziedzin medycyny, którzy leczą nowotwory głowy i szyi, np. laryngologów, chirurgów głowy i szyi, chirurgów szczękowo- twarzowych, chirurgów onkologicznych, plastycznych, radioterapeutów, onkologów klinicznych, radiologów, patologów.

Dzięki merytorycznym podstawom, które dał EHNS, od 5 lat w całej Europie  realizowany jest nowoczesny program profilaktyki nowotworów głowy i szyi „Make Sense Campaign”.

Panu Profesorowi serdecznie gratulujemy!

< Warsztaty dot. leczenia schorzeń tarczycy już ... Prof. dr hab. n. med. Wojciech Golusiński ... >