13 maja 2020

Innowacyjny zabieg pod kierownictwem prof. UZ. dr n. med. Pawła Golusińskiego

14- osobowy zespół (w tym chirurdzy, anestezjolodzy i pielęgniarki), 8-godzinna operacja!

Pod kierownictwem prof. UZ dr hab. n. med. Pawła Golusińskiego, odbyła się skomplikowana operacja polegająca na usunięciu zaawansowanego nowotworu skóry powieki górnej, który naciekał gałkę oczną oraz kości twarzy. Następnym etapem było zrekonstruowanie ubytku płatem z tkanek z uda, obejmujących skórę, powięź oraz mięsień wraz z naczyniami krwionośnymi.

Co ciekawe- stosuje się w tym przypadku mikrozespolenie naczyń o średnicy mniej więcej dwóch milimetrów przy pomocy szwów wielkości ludzkiego włosa!

Zabieg odbył się w Szpitalu Uniwersyteckim w Zielonej Górze.

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

szpital.zgora.pl/1114-przeszczep-z-uda-na-twarz-chirurgia-onkologiczna-z-gornej-polki

< Podziękowania dla Wielkopolskiej Izby Lekarskiej! Dr hab. n. med. Wojciech Golusiński dla ... >