Rekonstrukcje piersi jednoczasowe z zastosowaniem implantów

Czy wiesz, że...

Jeśli konieczna jest amputacja piersi w której rozwinął się nowotwór można zaplanować  jednoczasową rekonstrukcję, którą wykonuje się podczas tego samego znieczulenia. Jest to nowoczesna metoda postepowania chirurgicznego, uznana i  bezpieczna onkologicznie.
Jednoczasowo wykonana rekonstrukcja pozwala zachować własną naturalną skórę operowanej piersi a nawet, w wybranych przypadkach, brodawkę z otoczką. Chora tkanka gruczołowa jest radykalnie usuwana chirurgicznie a ubytek gruczołu piersiowego uzupełniany jest implantem. Pacjentka, po tak przeprowadzonej operacji onkologicznej budzi się z nową piersią.

Korzyści:

•  w jednej operacji łączy się część onkologiczną z rekonstrukcją (jedno znieczulenie, jedna operacja, jeden stres),
  • po leczeniu chirurgicznym chora opuszcza szpital z nową piersią,
  • zastosowanie implantu do rekonstrukcji nie wymaga rozszerzania operacji poza obręb leczonej piersi,
  • tylko podczas jednoczasowej rekonstrukcji możliwe jest zachowanie własnej skóry piersi a w wybranych przypadkach nawet całego kompleksu brodawkowo-otoczkowego,
  • po tak przeprowadzonej operacji onkologicznej blizny są niewielkie i prawie niewidoczne.

Kwalifikacja:

Decyzję o zabiegu podejmuje lekarz podczas wizyty kwalifikacyjnej. Podczas niej dobiera on także rodzaj metody oraz zleca niezbędne badania. Na podstawie ich wyników oraz oceny ogólnej kondycji Pacjenta następuje decyzja o zabiegu oraz ustalenie terminu.

Zabieg:

• operacja trwa ok. 2 godziny,
  • pobyt w szpitalu to 1-2 doby.

Nasi specjaliści Chirurgia plastyczna i onkoplastyka

poznaj naszych specjalistów >

Cennik Chirurgia plastyczna i onkoplastyka