Gabinet Geriatryczny

Gabinet Geriatryczny

Geriatria jest dziedziną medycyny skupiającą się na zdrowiu osób w podeszłym wieku. Zasadniczym celem tej specjalności jest utrzymanie starszych osób w jak najlepszym stanie funkcjonalnym, aby mogły one w pełni korzystać z życia pomimo zaawansowanego wieku. Wymaga to uwzględnienia pewnych odmienności funkcjonowania starzejącego się organizmu, zarówno w wymiarze fizycznym jak i umysłowym. Zwłaszcza ważne jest zwrócenie uwagi na współwystępowanie wielu chorób i zmienioną odpowiedź organizmu na procesy chorobowe. Szczególnym problemem u pacjentów w tym wieku jest konieczność zażywania dużej liczby leków, która wynika z zaleceń licznych specjalistów.
Lekarz geriatra w ramach godzinnej konsultacji przeprowadza kompleksową ocenę zdrowia fizycznego i psychicznego oraz sprawności funkcjonalnej osoby starszej. Dokonuje szczegółowego przeglądu zażywanych leków. Przeprowadza testy mające za zadanie wykryć typowe problemy geriatryczne, wśród nich zaburzenia równowagi, pogorszenie sprawności umysłowej, depresję, niedożywienie itp. Niekiedy poleca przeprowadzenie koniecznych badań laboratoryjnych i obrazowych, ewentualnie zleca konsultację psychologa, farmaceuty, dietetyka lub fizjoterapeuty. W oparciu o zebrane dane geriatra przygotowuje zalecenia dostosowane do priorytetów starszego pacjenta obejmujące działania lecznicze oraz profilaktyczne w celu utrzymania w pełni sprawności i samodzielności.

godziny przyjęć

cennik

Gabinet Geriatryczny

Konsultacja specjalistyczna

200 zł
pierwsza wizyta

Konsultacja specjalistyczna

150 zł
kolejne wizyty

rejestracja

rejestracja telefoniczna

616233111

Rejestracja e-mailowa

rejestracja@szpitalswwojciecha.pl

Wielkopolskie Centrum Medyczne
Sp z o.o. S.K.A

ul. Bolesława Krzywoustego 114
61-144 Poznań

Godziny pracy Szpitala:

pon.-pt. 8:00 – 20:00
sob. 8:00 – 14:00

Skontaktuj się z nami, by umówić wizytę lub dowiedzieć się więcej!

Zadzwoń do nas! 616233111

Napisz do nas

Wysyłając wiadomość zgadzasz się na to, żeby Szpital św. Wojciecha kontaktował się z tobą pod podanym numerem telefonu lub adresem e-mail i oświadczasz, że zapoznałeś/-aś się z Polityką prywatności.


close button Powered by Medidesk
Potrzebujesz więcej
informacji?
Oddzwonię do Ciebie!
Zostaw numer
oddzwonimy!