Gabinet Farmakologiczny

Gabinet Farmakologiczny

W Szpitalu św. Wojciecha uruchomiliśmy nowatorską  w Polsce Poradnię lekową dedykowaną Pacjentom starszym, którzy w związku z licznymi schorzeniami,  stosują na co dzień wielolekowe schematy leczenia. Usługa ta polega na całościowej analizie leczenia pacjenta z uwzględnieniem wszystkich pobieranych leków, w tym leków bez recepty lekarskiej, suplementów diety, leków ziołowych. Celem analizy jest wykrycie potencjalnych interakcji:

 • lek- lek,
 • lek-choroba,
 • lek-pożywienie.

Ocena poprawności farmakoterapii prowadzona jest przez doświadczonego farmakologa klinicznego, absolwenta prestiżowej Europejskiej Akademii Medycyny Starzeniowej (European Academy for Medicine of Ageing EAMA), który na podstawie dostarczonej przez pacjenta dokumentacji medycznej oraz listy pobieranych leków oceni poprawność  leczenia. Ocena ta przeprowadzona będzie we współpracy z lekarzem rodzinnym pacjenta a jej podstawowym celem jest zapobieżenie działaniom niepożądanym wynikającym między innymi z wzajemnego wpływu leków na organizm i zwiększenie bezpieczeństwa farmakoterapii, a w efekcie poprawa jakości życia pacjenta.

Zapraszamy do skorzystania z tej unikatowej w Polsce usługi szczególnie tych Pacjentów, którzy borykają się z licznymi problemami zdrowotnymi, korzystają z porad wielu specjalistów i stosują na codzień wiele leków. Istnieją dobrze udokumentowane dane świadczące o tym, ze całościowa ocena leczenia jest często kluczowym elementem poprawy stanu zdrowia.

godziny przyjęć

cennik

Gabinet Farmakologiczny

Porada farmakologiczna

130 zł
kwota obejmuje dwie wizyty

rejestracja

rejestracja telefoniczna

616233111

Rejestracja e-mailowa

rejestracja@szpitalswwojciecha.pl

Wielkopolskie Centrum Medyczne
Sp z o.o.

ul. Bolesława Krzywoustego 114
61-144 Poznań

Godziny pracy Szpitala:

pon.-pt. 8:00 – 20:00
sob. 8:00 – 14:00

Skontaktuj się z nami, by umówić wizytę lub dowiedzieć się więcej!

Zadzwoń do nas! 616233111

Napisz do nas

  Wysyłając wiadomość zgadzasz się na to, żeby Szpital św. Wojciecha kontaktował się z tobą pod podanym numerem telefonu lub adresem e-mail i oświadczasz, że zapoznałeś/-aś się z Polityką prywatności.
  Jeżeli nie chcesz wysyłać wiadomości, tylko od razu zarejestrować wizytę online, kliknij tutaj:

  close button Powered by Medidesk
  Potrzebujesz więcej
  informacji?
  Oddzwonię do Ciebie!

   Zostaw numer
   oddzwonimy!
   E-rejestracja