prof. dr hab. n. med. Ewelina Szczepanek- Parulska

Specjalista chorób wewnętrznych i endokrynologii

Prof. dr hab. n. med. Ewelina Szczepanek-Parulska

Absolwentka Uniwersytetu Medycznego w Poznaniu. W 2010 r. uzyskała stopień doktora, w 2015 r. – doktora habilitowanego, a w 2019 r. – tytuł profesora nauk medycznych.

Pracuje w Klinice Endokrynologii, Przemiany Materii i Chorób Wewnętrznych. Jej działalność kliniczna jak i naukowa obejmuje głównie choroby tarczycy, w szczególności wady rozwojowe, chorobę guzkową i zapalenia tarczycy oraz nowoczesne techniki obrazowania gruczołu tarczowego.

Posiada wieloletnie doświadczenie w zakresie ultrasonografii tarczycy i biopsji, jest wykładowcą na kursach i warsztatach dla lekarzy z tego zakresu. Autorka ponad 220 artykułów naukowych i wystąpień konferencyjnych o zasięgu krajowym i międzynarodowym. Za swoją działalność była wielokrotnie nagradzana. Otrzymała m. in.: trzykrotnie nagrodę Polskiego Towarzystwa Endokrynologicznego (PTE), trzykrotnie nagrodą naukową oraz nagrodę dydaktyczną Rektora Uniwersytetu Medycznego w Poznaniu, stypendium Naukowe Prezydenta Miasta Poznania, nagrodę dydaktyczną Ministra Zdrowia. W 2020 r. została laureatką ogólnopolskiego konkursu Supertalenty w Medycynie.

Jest aktywnym członkiem towarzystw naukowych. W kadencji 2012-2016 przewodnicząca Sekcji Młodych Endokrynologów (Klubu 30) PTE oraz sekretarz Oddziału Wielkopolskiego Polskiego Towarzystwa Tyreologicznego.
Od 2016 r. członek Zarządu Oddziału Wielkopolskiego oraz przewodnicząca Sekcji Diagnostyki Obrazowej PTE.

W Szpitalu św. Wojciecha prof. dr hab. n. med. Ewelina Szczepanek-Parulska wykonuje zabiegi usuwania zmian w obrębie tarczycy z wykorzystaniem Echolasera.

Sp z o.o.