dypl. hig. stom. Aleksandra Twierkowska

starsza higienistka stomatologiczna

Absolwentka Wielkopolskiej Szkoły Medycznej oraz Medycznego Studium Zawodowego im. Polskiego Czerwonego Krzyża. Swoją edukację kontynuuje na Wydziale Nauk o Żywności i Żywieniu Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu, na kierunku Dietetyka.

Od 6 kwietnia 2019 roku pełni funkcję ambasadora na rejon Wielkopolski dla Klubu Higienistek, który jest organizacją zrzeszającą środowisko higienistek stomatologicznych w Polsce i za granicami kraju.

We wrześniu 2019r. wygłosiła prelekcje o temacie ” Interdyscyplinarne podejście do pacjenta. Dieta w kontekście chorób jamy ustnej”. Wykład odbył się podczas II Ogólnopolskiego Zjazdu Klubu Higienistek w Nadarzynie.

W Centrum Stomatologii Szpitala św. Wojciecha czynnie asystuje podczas zabiegów stomatologicznych zachowując zasady ergonomii. W gabinecie higieny wykonuje zabiegi mające na celu zapobieganie chorobom jamy ustnej, m. in. wybielanie zębów, lakowanie zębów, usuwanie złogów nazębnych, profilaktykę fluorkową, infiltrację szkliwa płynną żywicą (ICON).
Kieruje się maksymą „zdrowe dziąsła to zdrowe zęby” dlatego szczególną uwagę zwraca na pierwsze oznaki chorób przyzębia oraz ich przyczyny, tak aby możliwie szybko przywrócić witalność tkanek. W ramach złożonego procesu leczenia periodontologicznego Pacjentów Centrum Stomatologii, odgrywa kluczową rolę w fazie podtrzymującej, stając się osobistym trenerem Pacjenta, nieustannie go motywując i kontrolując higienę jamy ustnej.
Z lekarzami współpracuje również jako technik dentystyczny. Stale podwyższa swoje kwalifikacje poprzez udział w licznych konferencjach.

W wolnym czasie prowadzi bloga skierowanego do pacjentów, gdzie mogą przeczytać artykuły na temat podstaw oraz ciekawostek z dziedziny stomatologii (www.usmiechbeztajemnic.pl). Lubi studiować publikacje medyczne i artykuły naukowe oparte na badaniach klinicznych, na których opiera swoje opracowania i wykłady.

W ramach hobby wykonuje portrety ołówkiem, lubi kontakt z przyrodą, jest miłośniczką zwierząt.