dypl. hig. stom. Aleksandra Twierkowska

higienistka periodontologiczna

Absolwentka Wielkopolskiej Szkoły Medycznej oraz Medycznego Studium Zawodowego im. Polskiego Czerwonego Krzyża.
W Centrum Stomatologii czynnie asystuje podczas zabiegów stomatologicznych zachowując zasady ergonomii. W gabinecie higieny wykonuje zabiegi mające na celu zapobieganie chorobom jamy ustnej, m. in. lakowanie zębów, usuwanie złogów nazębnych, profilaktykę fluorkową.
Kieruje się maksymą „zdrowe dziąsła to zdrowe zęby” dlatego szczególną uwagę zwraca na pierwsze oznaki chorób przyzębia oraz ich przyczyny, tak aby możliwie szybko przywrócić witalność tkanek. W ramach złożonego procesu leczenia periodontologicznego Pacjentów Centrum Stomatologii, odgrywa kluczową rolę w fazie podtrzymujacej, stając się osobistym trenerem Pacjenta, nieustannie go motywując i kontrolując higienę jamy ustnej.
Z lekarzami współpracuje również jako technik dentystyczny. Stale podwyższa swoje kwalifikacje poprzez udział w licznych kursach.
W ramach hobby wykonuje portrety ołówkiem, lubi kontakt z przyrodą, jest miłośniczką zwierząt.

zadzwoń