dr n. med. Paweł Kwinecki

specjalista kardiochirurgii

W 1980 r. rozpoczął studia na wydziale lekarskim Akademii Medycznej im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu. Po 5 roku studiów wyjechał do Francji, gdzie odbył roczną praktykę jako wolny słuchacz
na Oddziale Kardiochirurgicznym i w Centrum Chirurgii Doświadczalnej w CHUH. Mondor
w Creteil pod Paryżem. Ukończył studia w 1987 r. i rok później, po odbytych stażach, podjął pracę na stanowisku asystenta w Klinice Kardio-Torakochirurgii AM w Poznaniu. Specjalizację pierwszego stopnia z chirurgii ogólnej uzyskał w 1991, a drugiego stopnia z Kardiochirurgii w 1996 r. Pracę doktorską obronił w 1997 roku.W 1991 r. odbył półroczny staż pracując jako FFI na oddziale Chirurgii Naczyń i Serca CHU St Jaques w Clermont-Ferrand u prof. De Riberollesa.

W klinice Kardiochirurgii AM w Poznaniu pracował do 2002 na stanowisku adiunkta.W 2002 roku zaproponowano dr Kwineckiemu współtworzenie pierwszego prywatnego ośrodka kardiochirurgicznego w Polsce: Dolnośląskiego Centrum Chorób Serca MEDINET we Wrocławiu. Od lutego 2002 roku podjął pracę na stanowisku ordynatora oddziału kardiochirurgicznego dla dorosłych, którą kontynuuje z powodzeniem i sukcesami do dzisiaj.

W ostatnich latach uzyskano tam jedną z najniższych śmiertelności w kraju. Stale zwiększa się zakres procedur medycznych i wykonywanych na oddziale operacji (MIDCAB, OPCAB, rekonstrukcje zastawki mitralnej, chirurgia aorty, jednoczasowe złożone operacje kardiochirurgiczne:
z tt. szyjnymi, guzami płuc, guzami nerek itd. ).
Dr Kwiniecki podnosił swoje umiejętności i wiedzę wyjeżdżając na staże i szkolenia, m.in. Klub Mitralny
u prof. Carpentiera w Paryżu (2002), szkolenie z chirurgii małoinwazyjnej u prof. Jegadena
w Lyonie (2006) i dr Glaubera w Massie (2009), szkolenie z chirurgii zastawki mitralnej
w Mediolanie u prof. Alfieriego (2003), z chirurgii aorty u prof. Pawła Urbańskiego w Bad Neustadt (2005). Brał również udział we współtworzeniu nowego oddziału kardiochirurgicznego w Ghardai w Algierii na Saharze.

Jest autorem, lub współautorem licznych doniesień zjazdowych i artykułów. W oddziale kardiochirurgicznym Medinetu, przy dużej pomocy dr Kwineckiego, działa bardzo prężnie jedno z liczniejszych studenckich kół naukowych. Owocem tej współpracy jest m.in. wiele prac naukowych przedstawianych na zjazdach, kongresach i konferencjach w kraju i za granicą.

Za swoje zaangażowanie i solidną pracę został odznaczony w 2005r. Srebrnym, a w 2013 Złotym Krzyżem Zasługi przyznanym przez Prezydenta RP.

• Gabinet Kardiochirurgiczny

Kontakt z rejestracją