dr n. med. Martyna Borowczyk

Endokrynologia- w trakcie specjalizacji

dr n. med. Martyna Borowczyk – Umów się na wizytę

Dr n.med. Martyna Borowczyk studiowała na kierunku lekarskim Uniwersytetu Medycznego im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu oraz Université de Rennes 1 we Francji. Jest lekarzem w trakcie specjalizacji z endokrynologii. Jest członkiem wielu towarzystw naukowych: Polskiego Towarzystwa Endokrynologicznego, Polskiego Towarzystwa Tyreologicznego, Europejskiego Towarzystwa Endokrynologicznego oraz Polskiego Towarzystwa Komunikacji Medycznej.

W 2020 r. z wyróżnieniem obroniła pracę doktorską: „Poszukiwanie genetycznych determinantów złośliwości zmian pęcherzykowych tarczycy”. Została uhonorowana Medalem za Osiągnięcia w Nauce i Pracy Społecznej, jest wielokrotną laureatką Stypendium Rektora UMP, stypendystką Ministra Nauki.

Od 2015 roku jest związana z Oddziałem Klinicznym Endokrynologii, Przemiany Materii i Chorób Wewnętrznych w Poznaniu. Dr n.med. Martyna Borowczyk jest autorką wielu artykułów naukowych publikowanych w międzynarodowych czasopismach naukowych oraz cenionym wykładowcą i nauczycielem akademickim. Studenci Uniwersytetu Medycznego w Poznaniu nagrodzili Panią Doktor prestiżowym, honorowym tytułem „Amicus Studentium” – „Przyjaciel Studentów”.

Zajmuje się diagnostyką i leczeniem schorzeń endokrynologicznych, również u kobiet ciężarnych, obejmujących choroby tarczycy, a także przysadki, przytarczyc, nadnerczy. Wykonuje badania USG i biopsję tarczycy. W ramach swojej codziennej praktyki zajmuje się również problemem otyłości, wynikającej z zaburzeń hormonalnych, insulinooporności, ginekomastii, hirsutyzmu, a także schorzeniami jajników i jąder (w zakresie endokrynologicznym i andrologicznym).

W Szpitalu św. Wojciecha dr n.med. Martyna Borowczyk  wykonuje zabiegi usuwania zmian w obrębie tarczycy z wykorzystaniem Echolasera.

Specjalizacje

Gabinety

Godziny przyjęć

Umów wizytę 61 62 33 111

Wielkopolskie Centrum Medyczne
Sp z o.o.

ul. Bolesława Krzywoustego 114
61-144 Poznań

Godziny pracy Szpitala:

pon.-pt. 8:00 – 20:00
sob. 8:00 – 14:00

Skontaktuj się z nami, by umówić wizytę lub dowiedzieć się więcej!

Zadzwoń do nas! 616233111

Napisz do nas

  Wysyłając wiadomość zgadzasz się na to, żeby Szpital św. Wojciecha kontaktował się z tobą pod podanym numerem telefonu lub adresem e-mail i oświadczasz, że zapoznałeś/-aś się z Polityką prywatności.
  Jeżeli nie chcesz wysyłać wiadomości, tylko od razu zarejestrować wizytę online, kliknij tutaj:

  close button Powered by Medidesk
  Potrzebujesz więcej
  informacji?
  Oddzwonię do Ciebie!

   Zostaw numer
   oddzwonimy!
   E-rejestracja