dr n. med. Marta Nawrocka

specjalista endokrynologii
specjalista chorób wewnętrznych

Absolwentka Uniwersytetu Medycznego w Poznaniu.

Szkolenie specjalizacyjne w dziedzinie chorób wewnętrznych odbyła w Klinice Chorób Wewnętrznych, Nadciśnienia Tętniczego i Zaburzeń Metabolicznych w Poznaniu. Tytuł specjalisty uzyskała z oceną bardzo dobrą.Stopień naukowy doktora nauk medycznych uzyskała w 2015 roku. Pracę doktorską podejmującą tematykę stanu zapalnego i dysfunkcji nerek u osób otyłych obroniła z wyróżnieniem. Jest autorką i współautorką naukowych prac oryginalnych i poglądowych oraz współautorką rozdziałów w podręczniku dla studentów Uniwersytetu Medycznego w Poznaniu.W trakcie pracy w Klinice podejmowała działalność dydaktyczną – prowadziła zajęcia dla studentów polsko- i anglojęzycznych.

W związku ze swoimi zainteresowaniami brała czynny udział w szeregu profilaktycznych akcji prozdrowotnych, w tym Shape-up dla młodzieży gimnazjalnej oraz w Światowym Dniu Chorego, Babskim Miasteczku, Białych Sobotach we współpracy z Urzędem Miasta Poznania. Prowadziła też cykl wykładów i warsztatów dla pacjentów zrzeszonych
w Stowarzyszeniu „Żyj zdrowo” powstałym przy Klinice Nadciśnienia Tętniczego i Zaburzeń Metabolicznych.

W poradni chorób wewnętrznych zajmuje się diagnostyką i leczeniem szeroko pojętych chorób wewnętrznych, w tym chorób układu sercowo-naczyniowego i przewodu pokarmowego.Szczególny nacisk kładzie na profilaktykę zdrowotną oraz wczesne wykrywanie i leczenie chorób cywilizacyjnych, uwzględniając także sposób odżywiania
i prowadzoną aktywność fizyczną u pacjenta.

W obszarze jej zainteresowań zawodowych znajdują się m.in. otyłość, cukrzyca typu 2, nadciśnienie tętnicze, hipercholesterolemie (wysokie stężenia cholesterolu i trójglicerydów), dna moczanowa, zespół jelita drażliwego, choroby tarczycy oraz zespół policystycznych jajników.

• Gabinet Endokrynologiczny

czwartek 9:00-14:00