dr n. med. Krzysztof Niciejewski

specjalista ortopedii i traumatologii narządu ruchu

Ukończył Wydział Lekarski I Uniwersytetu Medycznego w Poznaniu w 2001 roku.

Doświadczenie zawodowe zdobywał pracując w: oddziale ortopedycznym Wielkopolskiego Centrum Ortopedii i Chirurgii Urazowej( 2001-2008),  Klinice Chirurgii Urazowej Uniwersytetu Medycznego w Poznaniu ( 2008-2010) oraz w oddziale Ortopedii i Traumatologii Narządu Ruchu Wielospecjalistycznego Szpitala Miejskiego w Poznaniu ( 2010- obecnie ), w którym od stycznia 2016 r. pełni funkcję zastępcy ordynatora. Od 2016 r. konsultuje i operuje w Szpitalu św. Wojciecha.

Wszechstronne wykształcenie ortopedyczne,  codzienna praca na sali operacyjnej oraz  uczestnictwo w licznych kursach i stażach doskonalących potwierdzają  kwalifikacje zawodowe i czynią go doświadczonym operatorem.  Autor wielu publikacji w fachowych czasopismach polskich i zagranicznych. Jego zainteresowania związane z wspomaganiem  komputerowym w medycynie, a w szczególności w ortopedii oraz profil obecnego oddziału ortopedycznego nastawiony głównie na zabiegi protezoplastyk dużych stawów kończyn dolnych, wykorzystuje na co dzień podczas zabiegów wszczepienia protez stawów biodrowych i kolanowych przy użyciu nawigacji komputerowej.  Przez ostatnie lata poza typowymi zabiegami ortopedycznymi ( endoskopie, rekonstrukcje więzadłowe, korekcje deformacji, zespoły uciskowe). Średnio rocznie wykonuje  około 150  zabiegów protezoplastyki stawów biodrowych i 50  protezoplastyk stawów kolanowych wspomaganych nawigacją komputerową.

Jest członkiem Nadzwyczajnym Polskiego Towarzystwa Ortopedycznego i Traumatologicznego

Z pasji na pierwszym miejscu wymienia uprawianie sportu (triathlon) oraz podróże.

• Gabinet Ortopedyczny

poniedziałek 18:00-19;30