dr n. med. Grzegorz Gurynowicz

specjalista położnictwa i ginekologii

Lekarz specjalista ginekolog-położnik z ponad dwudziestoletnim doświadczeniem klinicznym i operacyjno-zabiegowym. Absolwent  Uniwersytetu Medycznego im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu. Wieloletni pracownik Kliniki Perinatologii i Ginekologii w Szpitalu Klinicznym przy ulicy Polnej w Poznaniu. Przez szereg lat współpracował i aktywnie szkolił się w Klinice Ginekologii Operacyjnej, Endoskopowej i Ginekologii Onkologicznej Centrum Zdrowia Matki Polki w Łodzi. W 2019 roku kierownik Oddziału Ginekologiczno-Położniczego Szpitala w Obornikach Wlkp. oraz zastępca kierownika Oddziału Ginekologiczno-Położniczego Szpitala im. Świętej Rodziny w Poznaniu.

Stopień doktora nauk medycznych uzyskał w 2005 roku na podstawie rozprawy doktorskiej dotyczącej zastosowania elektrokardiografii płodowej w detekcji stanów zagrożenia płodu w czasie porodu. Autor i współautor wielu prac naukowych z zakresu położnictwa, ginekologii i onkologii ginekologicznej. Odbył szereg staży doskonalących i kursów szkoleniowych w kraju i za granicą z zakresu diagnostyki i nowoczesnych technik operacyjnych w leczeniu zaburzeń statyki narządów płciowych i nietrzymania moczu.

Problematyka diagnostyki i skutecznego leczenia uroginekologicznych zaburzeń statyki narządu rodnego oraz dysfunkcji dna miednicy objawiających się obniżeniem i wypadaniem macicy, pochwy, dysfunkcją pęcherza moczowego i nietrzymaniem moczu stanowi jeden z jego centralnych punktów zainteresowań zawodowych.  Zajmuje się również ginekologią estetyczną i rekonstrukcyjną.

Operuje z wykorzystaniem technik brzusznych, przezpochwowych oraz endoskopowych: laparoskopowych i histeroskopowych.

Jest członkiem Polskiego Towarzystwa Ginekologicznego, Polskiego Towarzystwa Uroginekologicznego oraz Polskiego Towarzystwa Ginekologii Estetycznej i Rekonstrukcyjnej.

• Gabinet Ginekologiczny

Sp z o.o.