Plan leczenia

Wywiad medyczny i zdjęcie pantomograficzne

Przed spotkaniem z lekarzem Pacjent wypełnia wywiad medyczny. Aby leczenie przebiegało bezpiecznie, potrzebne są informacje o stanie zdrowia, przyjmowanych lekach czy alergiach.
Na pierwszej wizycie zastaje także wykonane zdjęcie pantomograficzne. Jest to przeglądowe zdjęcie radiologiczne pokazujące całość uzębienia, kości szczęki i żuchwy, zatoki oraz przegrodę nosa. Jest ono konieczne, aby przeprowadzić rzetelne badanie, gdyż nie wszystkie zmiany patologiczne są widoczne w badaniu klinicznym.

Konsultacja stomatologiczna

Pierwsza wizyta polega przede wszystkim na rozmowie Pacjenta z lekarzem.
Jest ona bardzo ważna, gdyż chcemy wysłuchać, jakie Pacjenci mają oczekiwania i jakie są ich główne problemy. Dopiero, gdy się tego dowiemy, przechodzimy do drugiego etapu, czyli badania.

Diagnostyka i planowanie leczenia

Aby kompleksowo wyleczyć Pacjenta, konieczna jest współpraca lekarzy wielu specjalności. Plany leczenia tworzone są często przy współpracy ortodonty, protetyka, implantologa, periodontologa.
Tylko holistyczne podejście do Pacjenta daje przewidywalne rezultaty leczenia. Nad całością leczenia czuwa jednak zawsze jedna osoba, która jest bezpośrednim opiekunem Pacjenta.
Często rozszerzamy diagnostykę o tomografię komputerową wykonywaną w naszej pracowni. To wszystko, czyli respektowanie potrzeb leczniczych, dokładne badanie wsparte analizą zdjęć radiologicznych i wykorzystanie najnowszych technologii, pozwala na stworzenie pełnego i kompleksowego planu leczenia.
Nasi Pacjenci znają wszystkie etapy leczenia i mogą się do nich odpowiednio przygotować.Tworząc plany leczenia, wiemy, co finalnie chcemy osiągnąć, ale leczenie rozkładamy niejednokrotnie na dłuższy okres, aby Pacjent poradził sobie z jego finansowaniem.

Higienizacja

Przed rozpoczęciem właściwego leczenia, każdy Pacjent kierowany jest na wizytę higienizacyjną. Podczas takiej wizyty higienistka nie tylko usuwa kamień nazębny (scaling), ale również przeprowadza instruktaż higieny jamy ustnej, czyli opowiada o różnych typach szczoteczek do zębów, pomaga dobrać odpowiednią pastę oraz w miarę potrzeby ustala rozmiar szczoteczek międzyzębowych.

Wizyta higienizacyjna jest doskonałą okazją, żeby dowiedzieć się jak najwięcej na temat swoich zębów i całej jamy ustnej. Nasze higienistki mają naprawdę sporą wiedzę w temacie, którym się zajmują!

Opieka higienistki nie kończy się na jednej wizycie – Pacjenci korzystają z zabiegów higienizacji regularnie (najczęściej co sześć miesięcy). To pozwala zapobiegać próchnicy i chorobom dziąseł, za które odpowiedzialne są bakterie tworzące osady na zębach.

Leczenie i efekt końcowy

Gdy zęby są już oczyszczone, a Pacjent wyedukowany, przystępujemy do realizacji planu leczenia. Leczymy próchnicę, usuwamy ogniska zapalne. Często konieczna jest przebudowa zgryzu. Pacjenci leczą się ortodontycznie, uzupełniają braki zębów, mają wykonywane licówki.
Praca całego zespołu stomatologicznego pozwala uzyskać oczekiwany efekt i daje uśmiech zadowolenia wszystkim osobom zaangażowanym w proces leczenia.

Our specialistsDentistry

poznaj naszych specjalistów >

Price listDentistry

przejdź do cennika >

Make an appointment

+48 61 62 33 495

Wielkopolskie Centrum Medyczne
Sp z o.o. S.K.A

st. Bolesława Krzywoustego 114
61-144 Poznań, POLAND

Hospital hours:

Mon-Fri 8:00 – 20:00
Sat 8:00 – 16:00

Contact us to arrange a visit or to learn more!

Call us! +48 61 62 33 111

Write to us

  By sending a message, you agree that the St. Adalbert's Hospital would contact with you by phone or e-mail and you declare that you have read the Privacy Policy.


  close button Powered by Medidesk
  For more information
  leave your number,
  I'll call you back.

   Please leave your number.
   We'll call you back.!