Sprawa dla proktologa!

Pan Paweł mieszka na stałe w Wielkiej Brytanii. Od dwóch lat cierpiał na uporczywe guzki krwawnicze, popularnie nazywane hemoroidami. Podejmowane leczenie okazało się nieskuteczne. Ze swoim problemem zwrócił się do lekarza, będąc w Polsce. Został skierowany do dr Łukasza Gmerka w Szpitalu św. Wojciecha, specjalisty chirurga, proktologa.
Po zabiegu zapytaliśmy pana Pawła o opinię nt. szpitala. „ Jestem pod wrażeniem jeśli chodzi o kulturę osobistą i podejście do pacjenta- mówi pan Paweł- mimo, że mój problem wydawał mi się wstydliwy, ani przez moment nie czułem się skrępowany czy zawstydzony. Bardzo szybko umówiłem wizytę i zabieg, nie trwało to nawet 2 tygodnie. Nie spodziewałem się tak miłej obsługi. Czuję się świetnie i jestem wdzięczny dr Gmerkowi i obsłudze szpitala.”

Kiedy niezbędna jest operacja hemoroidów?

Guzki krwawnicze, czyli hemoroidy operowane są z powodu przewlekłych krwawień. Około 50 % wszystkich ludzi po 30 roku życia dozna niejednokrotnie objawów choroby hemoroidalnej z powodu guzków krwawniczych.

Jakie są objawy choroby?

Chorobę hemoroidalną charakteryzują takie dolegliwości, jak:

• krwawienie z odbytu,
  • świąd,
  • pieczenie
  • wilgotne sączenie (wysięk),
  • dolegliwości bólowe w wyniku tworzących się zakrzepów w splotach brzeżnych.

Czym dokładnie zajmuje się proktologia?

Proktologia zajmuje się leczeniem i diagnostyką: guzków krwawniczych (żylaków odbytu), przetok, ropni, szczelin kanału odbytu, torbieli pilonidalnych i wszelkich schorzeń kanału odbytu i odbytnicy.

W Szpitalu św. Wojciecha oferujemy pomoc od diagnostyki, poprzez leczenie zachowawcze i operacyjne, po badania kontrolne.
Na konsultację można się zarejestrować telefonicznie: 616233111, mailowo: rejestracja@szpitalswwojciecha.pl lub przez stronę internetową: www.szpitalswwojciecha.pl