Wizyta ginekologiczna a COVID-19


Otrzymujemy wiele pytań od kobiet szukających konsultacji ginekologicznych. Czy odbywają się bez zmian? Czy terminy wizyt zostaną odwołane/ przełożone? Co z lekami? Gdzie udać się po pomoc? I przede wszystkim- co z kontrolami w ciąży?

Razem z naszym ginekologiem, dr n. med. Anną Paczkowską, przygotowaliśmy najważniejsze informacje. Przede wszystkim Drogie Pacjentki- możecie na nas liczyć!

Jeśli jesteś nasza stałą Pacjentką, doskonale wiesz, jak wygląda nasza rejestracja i poradnia. W ostatnim czasie uległo to jednak niezbędnym modyfikacjom. Dbamy zarówno o Twoje zdrowie, jak i zdrowie naszych pracowników. W związku z tym, każda osoba wchodząca do Szpitala ma mierzoną temperaturę, proszona jest o dezynfekcję rąk, założenie maseczki ochronnej oraz wypełnienie ankiety. W ankiecie znajdują się pytania dotyczące stanu zdrowia oraz kontaktu z potencjalnie zakażonymi osobami.

Prosimy Was o przychodzenie punktualnie, bez zbędnego zapasu czasowego. Przyszli rodzice- prosimy nie przychodźcie razem na wizytę. Mamy nadzieję, że zrozumiecie, iż tymczasowe zmiany są dla Waszego dobra.

Lekarz ginekolog przyjmuje w maseczce oraz rękawiczkach, dezynfekując dokładnie sprzęty po każdej wizycie. Może się to wiązać z dłuższymi przerwami pomiędzy Pacjentkami. Staramy się jednak, aby wizyty odbywały się punktualnie, bez poślizgu czasowego.

W Poradni Ginekologicznej możecie umówić konsultacje u następujących specjalistów:

  • Dr n. med. Anna Paczkowska
  • Dr n. med. Karolina Gruca- Stryjak
  • Dr n. med. Barbara Kwinecka- Dmitriew
  • Lek. Piotr Klimczak

Jeżeli nie czujesz się zdrowa, masz objawy przeziębienia, podwyższoną temperaturę, kaszel, duszności- zostań w domu i poinformuj nas o tym. Wspólnie ustalimy nowy termin wizyty.

Jeśli jednak potrzebujesz konsultacji z ginekologiem, wykonania badań kontrolnych w ciąży lub badań prenatalnych, zapraszamy na wizytę. Aby uniknąć osobistego umawiania terminu, dajemy kilka innych możliwości:

Jak oceniasz ten artykuł?

Wybierz ile gwiazdek przyznajesz

Średnia ocena / 5. Głosujących: