Diagnostyka przesiewowa

Badania przesiewowe

Wielu Pacjentów nie zdaje sobie sprawy, że nowotwory mogą rozwijać się w obrębie jamy ustnej. Takie umiejscowienie nowotworów nie należy niestety do rzadkości. Co gorsza, rokowanie w takich przypadkach jest złe.

Jedyną szansą na skuteczne leczenie jest wczesne wykrycie choroby i radykalne wycięcie zmiany nowotworowej. Odpowiednio wczesne uchwycenie procesu chorobowego i natychmiastowe podjęcie leczenia daje niemal stuprocentową szansę wyleczenia.

Dlatego tak istotne są regularne kontrole w gabinecie stomatologicznym i natychmiastowe zgłaszanie się do lekarza w przypadku zauważenia najdrobniejszych zmian na błonie śluzowej jamy ustnej.

Badania przesiewowe zalecamy szczególnie:

• osobom, które ukończyły 40. rok życia,
  • nałogowym palaczom,
  • osobom nadużywającym alkoholu,
  • miłośnikom ostrych przypraw,
  • Pacjentom prowadzącym niezdrowy tryb życia,
  • osobom narażonym na kontakt z wirusem brodawczaka ludzkiego (HPV16 ),
  • Pacjentom obciążonym przypadkami nowotworów w rodzinie.

Kompleksowa diagnostyka w kierunku nowotworów jamy ustnej umożliwia odpowiednio wczesne podjęcie leczenia i skuteczną walkę z chorobą nowotworową.

Nasi specjaliści Stomatologia

poznaj naszych specjalistów >