Redukcja piersi i/lub podwieszenie piersi

Czy wiesz, że...

Istnieje wiele metod chirurgicznej korekty wielkości i kształtu piersi z przemieszczeniem kompleksu brodawkowo- otoczkowego. Wybór metody zależy od wskazań i warunków indywidualnych pacjentki.

Korzyści:

• zmniejszenie objętości i zmiana kształtu operowanych piersi,
  • korekta obwisłych, opadających piersi z przemieszczeniem kompleksu brodawkowo-otoczkowego,
  • zmniejszenie ciężaru dużych  piersi,
  • uzyskanie prawidłowej symetrii i postawy ciała.

Kwalifikacja:

Decyzję o zabiegu podejmuje lekarz podczas wizyty kwalifikacyjnej. Podczas niej dobiera on także rodzaj metody oraz zleca niezbędne badania. Na podstawie ich wyników oraz oceny ogólnej kondycji Pacjenta następuje decyzja o zabiegu oraz ustalenie terminu.

Zabieg

Zabieg trwa ok. 2-3 godzin. Pacjentka pozostaje w szpitalu ok. 1-2 dni.

Jakie są zagrożenia i możliwe powikłania operacji?

Operacje redukcyjne piersi u chorych prawidłowo przygotowanych do operacji nie są obarczone szczególnie wysokim procentem powikłań. Mogą wystąpić krwiaki w ranie operacyjnej. Powikłania zapalne i ropne pojawić się mogą sporadycznie.

Jakie sa najczęstrze wskazania do operacji redukcji piersi?

Najczęściej wskazaniem do operacji jest asymetria piersi pierwotna lub powstała po wcześniejszych operacjach onkologicznych, zbyt duże utrudniające funkcjonowanie obwisłe piersi z opuszczonym kompleksem brodawkowo-otoczkowym.

Nasi specjaliści Chirurgia plastyczna i onkoplastyka

poznaj naszych specjalistów >

Cennik Chirurgia plastyczna i onkoplastyka