Powiększanie piersi z zastosowaniem implantów

Czy wiesz, że...

W przypadku zbyt małych piersi lub dysproporcji w wielkości obu piersi możliwe jest powiększenie z zastosowaniem implantów. Silikonowe implanty piersi umieszcza się na ścianie klatki piersiowej pod tkanką gruczołową lub pod mięśniem piersiowym większym.  Uzyskuje się w ten sposób pierś większą, dobrze wypełnioną, o prawidłowym kształcie. Wskazaniem do tego typu operacji jest zatem nie tylko korekta asymetrii ale również poprawa wyglądu i atrakcyjności piersi.

Korzyści:

• poprawa wyglądu i atrakcyjności piersi,
  • powiększenie objętości piersi,
  • nieznaczne podniesienie brodawki i otoczki,
  • niewielkie, mało widoczne blizny,
  • krótki pobyt w szpitalu.

Kwalifikacja:

Decyzję o zabiegu podejmuje lekarz podczas wizyty kwalifikacyjnej. Podczas niej dobiera on także rodzaj metody oraz zleca niezbędne badania. Na podstawie ich wyników oraz oceny ogólnej kondycji Pacjenta następuje decyzja o zabiegu oraz ustalenie terminu.

Zabieg:

Zabieg trwa ok. 2,5- 3 godz. Pacjentka pozostaje w szpitalu ok. 1-2 dni.

Najczęściej zadawane pytania:

1. Czy stosowanie implantów piersi jest bezpieczne?

Wieloośrodkowe badania i kilkudziesięcioletnie obserwacje prowadzone w czołowych ośrodkach chirurgicznych na całym świecie wskazują na pełne bezpieczeństwo stosowanych współcześnie implantów piersi. Nie wykazano, jak dotąd, niekorzystnego działania implantów na stan zdrowia operowanych pacjentek. Warunkiem jest zastosowanie bezpiecznych, certyfikowanych implantów piersi najlepszych producentów. Każdy implant jest zarejestrowany w systemie producenta i posiada gwarancję jakości potwierdzoną stosownymi dokumentami.

2. Czy powiększenie piersi z zastosowaniem implantów uniemożliwia karmienie piersią?

Prawidłowo umieszczony implant piersi znajduje się pod gruczołem piersiowym lub głębiej pod mięśniem piersiowym. W trakcie operacji chirurg nie ingeruje bezpośrednio w tkankę gruczołową i pozostawia nienaruszone przewody wyprowadzające pokarm w stanie naturalnym. Zatem po operacji powiększenia możliwe jest naturalne karmienie piersią.

Specjalista wykonujący zabiegi

dr n. med. Sławomir Cieśla

Specjalista w dziedzinie chirurgii ogólnej i chirurgii onkologicznej. Nauczyciel akademicki. Wykładowca podczas konferencji, kursów i szkoleń specjalistycznych w zakresie chirurgii onkologicznej i plastycznej piersi. Odbył wiele staży naukowych w kraju i za granicą,
m.in. w Niemczech (Kliniki Uniwersyteckie w Heidelbergu, Mainz, Frankfurcie nad Menem, Berlinie), Austrii, Stanach Zjednoczonych (Brown University – Providence) i Danii. Dwukrotny stypendysta Towarzystwa Chirurgów Niemieckich. Autor ponad 50 prac naukowych opublikowanych w czasopismach krajowych i zagranicznych oraz współautor książki : „Breast reconstruction-current techniques“ opublikowanej w 2012 roku.

Od wielu lat aktywnie propaguje zabiegi onkoplastyczne w zakresie piersi i skóry. Jest jednym z prekursorów jednoczasowych rekonstrukcji piersi u chorych po amputacji
z powodu nowotworu.

Kontakt: 61 62 33 111

dr n. med. Michał Chalcarz

Jest absolwentem Wydziału Lekarskiego Uniwersytetu Medycznego im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu – 2008 r. Staż podyplomowy ukończył w 2009 r. w Wielospecjalistycznym Szpitalu Miejskim z ZOL im. J. Strusia w Poznaniu. Jako specjalista chirurgii ogólnej, zajmuje się zagadnieniami związanymi z chirurgią plastyczną oraz medycyną estetyczną i regeneracyjną.

E-rejestracja: dr Michał Chalcarz

Kontakt: 61 62 33 111

Nasi specjaliści Chirurgia plastyczna i onkoplastyka

poznaj naszych specjalistów >