dr hab. n. med. Łukasz Kubaszewski, prof. UM

specjalista ortopedii i traumatologii ruchu

Ukończył studia medyczne w roku 1999 na Poznańskim Uniwersytecie Medycznym im. Karola Marcinkowskiego, a w roku 2006 tamże obronił doktorat. Tytuł specjalisty w dziedzinie ortopedii i narządu ruchu zdobył w roku 2008.

Brał udział w licznych seminariach i szkoleniach: we Francji Stypendium GICDEurope w zakresie nowoczesnych technik leczenia schorzeń kręgosłupa, w Niemczech, Holandii, Wielkiej Brytanii i Stanach Zjednoczonych. Na sympozjach w Polsce wygłosił referaty i odczyty dotyczące schorzeń degeneratywnych układu kostnego.

Dr Kubaszewski pełnił funkcję ordynatora oddziału ortopedycznego w Śremie, pracował jako konsultant w Klinice i Poliklinice Neuroortopedii i Neurologii, Instytutu Reumatologi im. E. Reicher w Warszawie.

W latach 2016-2018 pełnił funkcję Naczelnego Lekarza w Ortopedyczno-Rehabilitacyjnym Szpitalu Klinicznym im. W. Degi Uniwersytetu Medycznego im. K. Marcinkowskiego w Poznaniu. Obecnie koordynuje pracę zespołu oddziału Ortopedii i Chirurgii Kręgosłupa w tej placówce.

Dr Kubaszewski jest nauczycielem akademickim. Bierze udział w wielu międzynarodowych projektach i badaniach klinicznych, opracował własne techniki leczenia operacyjnego nowotworów pierwotnych kości krzyżowej.