28 lutego 2017

JAK PRAWIDŁOWO DBAĆ O ZĄBKI- warsztaty dla przedszkolaków

Nasze spotkanie z Dziećmi z Prywatnego Przedszkola Ekologiczno-Przyrodniczego SMYKOLUDKI rozpoczęło się od rozmowy o tym, czym zajmuje się lekarz dentysta oraz kim jest higienistka stomatologiczna.

Warsztaty edukacyjne miały  na celu pokazanie Dzieciom zasad prawidłowej higieny jamy ustnej (w tym techniki szczotkowania) oraz kształtowanie  zdrowych nawyków żywieniowych jak również przygotowanie Najmłodszych Pacjentów do pierwszej wizyty w gabinecie stomatologicznym.

W trakcie zajęć omówione zostały zasady prawidłowego dbania o zęby.  Swoje umiejętności Smykoludki mogły zademonstrować na modelu szczęki i żuchwy z użyciem różnych akcesoriów do higieny jamy ustnej.

Podziękowaniem dla nas były pięknie uśmiechnięte buzie Maluchów.

My również dziękujemy za wspólne spotkanie wszystkim Dzieciom oraz Paniom Wychowawczyniom, które czuwały nad sprawnym przeprowadzeniem zajęć.

Zapraszamy do współpracy szkoły i przedszkola zainteresowane organizacją zajęć, których celem promowanie zdrowia w aspekcie higieny jamy ustnej.

< Zapraszamy do lektury SZPITALNEGO BLOGA 1000 Pacjent Szpitala św. Wojciecha >